رونمایی از بسته‌های حمایتی وزارت ارتباطات از توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی | اتاق خبر
کد خبر: 369334
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1395 - 10:32
بسته های حمایتی وزارت ارتباطات برای شبکه های اجتماعی برای تمامی ذینفعان این حوزه فردا با حضور وزیر ارتباطات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، رونمایی خواهد شد.

اتاق خبر: شبکه‌های اجتماعی یکی از حوزه‌هایی است که به عنوان یک رسانه، بستر پیشرفته‌ای را برای تبادل داده‌ها و ارتباط میان افراد فراهم کرده است.

همچنین توجه به جنبه‌های حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت این نوع از سامانه‌ها یکی از موضوعات مهمی است که باید در کنار توسعه های فنی و قانونی حوزه شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

در همین راستا نیز، علاوه بر تسهیلات فنی، آگاهی های امنیتی و تامین ابزارهای صیانت از حقوق کاربران در شبکه های اجتماعی داخلی که می تواند یکی از زمینه های از بین بردن تهدیدات ناشی از حضور شبکه های اجتماعی خارجی باشد، مورد توجه و اهتمام دولت است؛ به همین منظور همایش حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی طی دو روز برگزار می شود و علاوه بر سخنرانی های عملی، کارگاه های تخصصی برای فعالان در این حوزه نیز برپا خواهد شد.

در این همایش  بسته‌های آگاهی رسان در جهت چگونگی حفظ حریم خصوصی در بستر شبکه های اجتماعی و توصیه‌های مفید در این حوزه آماده شده است که صبح فردا در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید