افزایش 70 درصدی تخت‌های «آی سی یوی» کودکان تا پایان سال | اتاق خبر
کد خبر: 370579
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1395 - 04:58
معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد
با حضور مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بزرگترین picuکشور با ظرفیت 19 تخت فعال، بخش جدید نوزادان و بخش روماتولوژی در بیمارستان مفید تهران افتتاح شد.

معاون درمان وزارت بهداشت

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر محمدآقاجانی معاون درمان وزات بهداشت در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخشpicu در بیمارستان کودکان مفید از افزایش 900 تختهای مراقبت ویژه از جمله 90 تخت آی سی یو کودکان و 180 تخت آی سی یو نوزادان تا پایان امسال خبر داد و گفت:سال گذشته هزار و صد تخت آی سی یو در بیمارستانهای کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به 6 هزار و 200 تخت رسید. امسال هم 136 تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال 900 تختICU  دیگر به این بیمارستانهاافزوده میشود.

وی ادامه داد: تعداد تختهای آی سی یوی کودکان در کشور تا سال 93 حدود 307 تخت بود که در سال 94 حدود 136 تخت به آنها اضافه شد. امسال نیز 90 تخت دیگر اضافه می شود که بیشترین آن با تعداد 19 تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه تخت های آی سی یو کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت های ویژه دارند،استفاده می شود، اضافه کرد: با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت هایPICU یا آی سی کودکان در کشور 70 درصد افزایش مییابد.

 آقاجانی همچنین اضافه کرد: از نظر تختهای آی سی نوزادان نیز تا سال گذشته دو هزار و 27 تخت در کشور داشتیم که سال گذشته 520 تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز 180 تخت دیگر به آنها اضافه می شود.

وی همچنین از افتتاح 500 تختVIP زایمان زنان در کشور در یکصد بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان ها ایجاد میشود؛ به طوری که شوهران نیز میتوانند در کنار همسر ان در بیمارستان حضور داشته باشند.

دکتر آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش 6.5 درصدی موارد سزارین در کشوربودیم.

وی همچنین از تدوین پروتکلهای درمان بیماران در بیمارستان ها و نیز پروتکلهای ترخیص بیماران خبر داد که به گفته او با ابلاغ آنها نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه - اثربخش می شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید