اعضای شورای مرکزی خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت تعیین شدند | اتاق خبر
کد خبر: 374803
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 09:05
در اولین جلسه شورای عمومی دومین دوره خانه نشریات دانشجویی و با حضور نمایندگان مناطق 10گانه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی، انتخابات اعضای شورای مرکزی خانه نشریات نیز برگزار شد.

اتاق خبر: در این جلسه نمایندگان هر کدام از مناطق 10 گانه وزارت بهداشت به ارائه گزارشی از وضعیت نشریات منطقه خود پرداختند. نظارت پیش از چاپ نشریه، مشروط شدن پرداخت هزینه چاپ نشریه به نظارت پیش از چاپ، کمبود بودجه نشریات، کمبود امکانات فنی و بی‌انگیزه بودن دانشجویان برای فعالیت‌های فوق برنامه از جمله مشکلاتی بود که از سوی این دانشجویان مطرح شد.

آنها همچنین بر اهمیت برگزاری کارگاه آموزشی، همکاری مسئولان دانشگاه با دانشجویان فعال نشریات و مجوز دادن به درخواست دانشجویان برای انتشار نشریه تاکید کردند.

دکتر حسام الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت نیز با حضور در جمع دانشجویان به مسائل مطرح شده از سوی آنان پاسخ داد و به نکاتی درباره فضای فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد.

وی با اشاره به اهمیت وجود همدلی و همراهی در بین دانشجویان و مسئولان اظهار داشت: جریان سازی کنید و راهی را که شروع کرده‌اید با در اختیار قرار دادن تجربیاتتان، به دیگران بسپارید. به دیگر دانشجویان نیز کمک کنید و به دنبال مطرح کردن نام خودتان نباشید.

علامه همچنین با اشاره به آیین نامه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، تاکید کرد: نظارت پیش از چاپ به هیچ وجه قانونی نیست و هیچ دانشگاهی نباید پرداخت هزینه انتشار نشریه را به نظارت پیش از چاپ مشروط کند.

در ادامه این نشست یک روز دانشجویان حاضر در جلسه به  بحث و تبادل نظر در مورد برنامه‌های یک ساله خانه نشریات پرداختند و سپس اعضای شورای مرکزی خانه نشریات پس از رای‌گیری، انتخاب شدند که بر این اساس آناهیتا سمریان، زهرا نعمتی، کورش دست‌پاک، امین‌الله ریگی، علی مشکوری، امین پور پژمان و عارف عباس‌نژاد به عنوان اعضای دومین دوره شورای مرکزی خانه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مدت یک سال انتخاب شدند.

همچنین جلسه شورای مرکزی خانه نشریات برگزار و طی انتخاباتی، امین الله ریگی نماینده منطقه جنوب شرق به عنوان دبیر شورا انتخاب شد.

به گزارش مفدا،  در این جلسه افخمی نماینده دوم منطقه جنوب شرق حضور نداشت.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید