همراه نبودن بانک ها مانع سرمایه گذاری دراین استان است | اتاق خبر
کد خبر: 382500
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 19:23
استاندار آذربایجان غربی گفت: تلاش های مسئولان در دولت تدبیر و امید برای رفع موانع سرمایه گذاری و تولید در این استان در حالی ادامه دارد که همچنان این موانع بیش از مشوق هاست و یکی از مهمترین آنها، همراه نبودن بانک هاست.

اتاق خبر:قربانعلی سعادت شنبه شب در جلسه ستاد تجهیز درآمد آذربایجان غربی افزود: دولت تدبیر و امید اهتمام جدی برای توسعه سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار در کشور و استان های مختلف دارد اما با وجود تلاش مسئولان در آذربایجان غربی با برگزاری جلسه های متعدد و برنامه ریزی های هدفمند، مشکلات حوزه تولید به علت همراه نبودن بانک ها به نحو مطلوب حل نشده است.
وی اضافه کرد: بانک های استان در صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی بسیار خوب عمل می کنند اما در کمک به واحدهای مشکل دار، عملکرد قابل قبولی ندارند و این روند باید برعکس شود.
به گزارش ایرنا، صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی به علت بدهی این واحدها به بانک ها در حالی در گوشه و کنار این استان مشاهده شده که این اقدام زمینه تعطیلی بنگاه های تولیدی را در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل فراهم کرده است؛ این در حالی است که در سایه تلاش های مسئولان دولت تدبیر و امید در این استان تا کنون حدود 210 واحد به عرصه تولید بازگشته اما استاندار آذربایجان غربی همواره از عدم همکاری بانک ها ابراز گله مندی کرده است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اینکه پیش بینی های مالیاتی سال های مختلف باید واقعی باشد و بر اساس مولفه های درست انجام شود، اظهار کرد: در صورتی که این پیش بینی ها غیرواقعی باشد، تحقق درآمدها با مشکل مواجه می شوند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند درآمدهای مالیاتی در استان، گفت: 89 درصد درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده استان در هشت ماه نخست سال جاری تحقق یافته که 21 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
یعقوب مزرعه لی افزود: بیشترین سهم درآمدهای مالیاتی آذربایجان غربی به حقوق و مزایای کارمندان، مالیات اشخاص حقوقی و شرکت ها و پس از آن مالیات مشاغل آزاد اختصاص دارد.
به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص ملزومات تحقق بیشتر درآمدهای استان به ویژه درآمدهای مالیاتی بحث و تبادل نظر شد؛ امسال تحقق درآمد 9 هزار و 333 میلیارد ریالی برای آذربایجان غربی پیش بینی شده و این در حالی است که در سال گذشته هشت هزار و 665 میلیارد ریال و در سال 93 نیز هفت هزار و 708 میلیارد ریال درآمد دولتی در آذربایجان غربی وصول شد.
به طور معمول، حدود 88 درصد کل درآمدهای استانی را در آذربایجان غربی درآمدهای مالیاتی تشکیل می دهند.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید