بازنگری شبکه ارتباطی شرق ایران برای اتصال به هند، افغانستان و پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 398526
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1396 - 16:30
وزیر راه و شهرسازی خبر داد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های استان کرمان گفت: ثروت های مادی و معنوی استان کرمان زیاد است و ارزش شبکه تجاری که در این استان است، از معادن استان اگر بیشتر نباشد، کمتر نخواهد بود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباس آخوندی پیش از ظهر امروز ۶ شهریورماه در مراسم افتتاحیه باند دوم محور کرمان – بم – شورگز اظهار کرد: چرخه توسعه به تدریج راه افتاده است و در همه جا شاهد انجام پروژه ای هستیم.

وی آینده درخشانی را برای ایران پیش بینی کرد و افزود: منطقه بم دروازه ورود به شبه قاره هند و به بارنداز تاریخی معروف بوده و دارای حوزه تمدنی غنی است.

آخوندی بیان کرد: اگر تمدن ایران شهری را در نظر بگیریم که از شبه قاره هند آغاز می شود و به سمت مدیترانه می‌رود و به جنوب می‌رسد، باید به این نکته توجه داشت که فقط بحث زبان فارسی، فرهنگ، آیین و دین اسلام در میان نیست. بلکه ملت‌های این سرزمین ها برای سال های طولانی در صلح و آرامش زندگی کرده اند که برای توسعه اقتصادی کشور، این منطقه شرق را باید مورد نظر قرار دهیم.

وی از اهمیت شبکه های ارتباطی ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی سخن به میان آورد و تصریح کرد: باید شبکه مواصلاتی شرق استان کرمان را فرا زمینی دیده و بررسی کنیم که این شبکه چگونه به شبه قاره هند و دریای هند و همچنین به افغانستان و پاکستان وصل می شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شبکه ارتباطی شرق ایران باید از همه لحاظ مورد بازنگری قرار گیرد تا بتواند ارتباط ما را با شرق آسیا بیشتر افرایش دهد.

وی به پتانسیل ها و ظرفیت های استان کرمان اشاره و مطرح کرد: ثروت‌های مادی و معنوی استان کرمان زیاد است و ارزش شبکه تجاری که در استان کرمان است از معادن استان اگر بیشتر نباشد، کمتر نخواهد بود.

آخوندی از اقدامات عمرانی دولت تدبیر و امید سخن گفت و تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید ۵۷۰ کیلومتر بزرگراه و آزادراه احداث شده است.

وی از لزوم توجه به توسعه هوایی شرق کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: امیدوارم برای توسعه باند فرودگاه کرمان تصمیمات خوبی بگیریم. آخوندی اضافه کرد: ۶۰ کیلومتر آزادراه در سیرجان امروز کلنگ‌زنی شد، همچنین از کرمان به سمت سیرجان برای نخستین بار توسط بخش خصوصی ریل احداث می شود.

وزیر راه و شهرسازی استان کرمان را یک استان پویا و زنده دانست و عنوان کرد: میزان حمل و نقل جاده ای در استان کرمان بسیار زیاد است که بخش قابل توجهی از آن باید به ریل تبدیل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطالعات راه آهن کرمان به جیرفت انجام شده و امیدواریم عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید