Performancing Metrics

نفت روی موج کاهش قیمت ماند | اتاق خبر
کد خبر: 426312
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1398 - 13:56
قیمت‌های نفت روز سه شنبه تحت تأثیر انتظارات برای افزایش تولید از سوی آمریکا و اوپک، کاهش پیدا کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۲۹ سنت یا معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی روز دوشنبه، به ۷۱.۷۵ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۵ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش، به ۶۳.۳۵ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت‌های نفت در فاصله ژانویه تا آوریل تحت تأثیر کاهش تولید گروه اوپک پلاس و همچنین تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا حدود ۴۰ درصد رشد کرده‌اند.

اما قیمت‌های نفت از اواخر هفته گذشته پس از این که دونالد ترامپ اوپک و به خصوص عربستان سعودی را برای افزایش تولید و جبران افت صادرات ایران تحت فشار قرار داد، روند کاهشی پیدا کردند با این حال تحلیلگران می‌گویند بازار دچار محدودیت عرضه است.

استفن اینس، مدیر معاملات شرکت مدیریت دارایی " اس پی آی" اظهار کرد: این گروه تولیدکننده می‌خواهد به هر قیمتی از افزایش قیمت‌ها به سطحی که تقاضا را از بین خواهد برد اجتناب کند و به نفع اوپک است که قیمت‌ها را در یک کف ثابت، حفظ کند.

بانک فرانسوی "بی ان پی پاریبا" در گزارشی پیش بینی کرد قیمت‌های نفت در کوتاه مدت افزایش پیدا خواهد کرد زیرا تولیدکنندگان در مواجهه با اختلالات غیرمنتظره عرضه و بالا ماندن تقاضا، عرضه به بازار را بیش از حد محدود کرده‌اند. این بانک انتظار دارد قیمت‌های نفت تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ صعود کند و پس از آن تحت تأثیر رشد چشمگیر صادرات نفت سبک آمریکا کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات نفت آمریکا اوایل سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار از مرز ۳ میلیون بشکه در روز فراتر رفت. تولید این کشور سال گذشته بیش از ۲ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به رکورد بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز صعود کرد.

"بی ان پی پاریبا" پیش بینی کرد قیمت وست تگزاس اینترمدیت امسال به ۶۳ دلار می‌رسد که ۲ دلار بالاتر از برآورد قبلی این بانک است. همچنین این بانک فرانسوی میانگین قیمت نفت برنت را ۷۱ دلار پیش بینی کرد که ۳ دلار بالاتر از برآورد قبلی بود. برای سال ۲۰۲۰ بانک "بی ان پی پاریبا" قیمت وست تگزاس اینترمدیت را ۶۴ دلار و نفت برنت را ۶۸ دلار پیش بینی کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید