شاهد کثرت جلسات بدون خروجی بودیم | اتاق خبر
کد خبر: 426859
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1398 - 10:54
اسدالله کرد زنگنه عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی آبادان:
اسدالله کرد زنگنه خزانه دار اتاق بازرگانی آبادان از کثرت برگزاری جلسات بدون خروجی در اتاق بازرگانی خبرداد و گفت: اتاق باید دولت را به پای میز مذاکره می کشاند تا بتواند مسئائلی که پیرامون تولید و رفع موانع تولید مطرح بود را به سرانجام برساند .

 

کرد زنگنه در گفتگو با «اتاق نیوز» اظهار داشت: آنچه درباره ضعف اتاق می توان گفت این است که متاسفانه عنوان کردن مشکلات تولید تنها در حد حرف بوده و جلسات خروجی نداشت، ما در اتاق ایران و اتاق خودمان در سال گذشته شاهد مشکلاتی بودیم و آنچه در مجموع می توان گفت این است که شاهد کثرت برگزاری جلسات بدون خروجی بودیم .

 وی در باب نقاط مثبت عملکرد اتاق عنوان کرد: در این خصوص می توان به یک سری از سفرهای خارجی با همراه رئیس جمهور و رایزنی ها در آسیای میانه و اروپای شرقی اشاره کرد، در این دوره اتاق باید به عنوان یک اولویت، بخش اقتصادی، اقتصاد آزاد و رونق تولید را دنبال کند و اقتصاد دولتی را از بخش خصوصی آزاد کند، تا بتواند مسئله تولید و رفع موانع تولید را به سرانجام برساند .

 این عضو هیات رئیسه اتاق آبادان خاطر نشان کرد: اگرچه جلسات را در کرمانشاه و اتاق شهرستان ها استانی کرده بودن ولی خروجی نداشت و قوی نبود، اتاق باید دولت را به چالش کشانده و به پای میز مذاکره می کشاند، مانند تمام دنیا که اقتصاد به  بخش خصوصی واگذار شده ولی در کشور ما همه چیز بالعکس و در حد حرف با معاون وزیر و رئیس جمهور خلاصه می شود که در نهایت خروجی ای هم ندارد .

 وی در خصوص ریاست اتاق ایران در این دوره اظهار داشت: هر فردی می تواند ریاست اتاق را عهده دار شود ولی باید پیگیر مسائل بوده و از دولت بخواهد و موظف اش کند که مصوبات و برنامه ها و کارهایی را که روی کاغذ می آید را انجام دهد همچنین باید بخش خصوصی را از بخش دولتی آزاد کنند و با پیگیری مستمر از دولت و مجلس بخواهد که مشکلات سد راه رونق تولید را رفع کند .

 کرد زنگنه در خصوص یکدست بودن اعضای هیات رئیسه از حیث عملکرد و طرز تفکر یا وجود آرای متفاوت در میان اعضای این هیات، خاطر نشان کرد: اگر همه اعضای هیات رئیسه برای زیر سئوال بردن دولت و مطالبه خواست های بخش خصوصی یک دست باشند، این یکدستی و هماهنگی امر خوبی است ولی جوری نباشد که فقط بله و چشم گوی هم باشند و همراهی به معنای تایید هر حرف و عملی از سوی یکدیگر نباشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید