Performancing Metrics

تورم ۳۹,۶ درصدی نهاده‌های ساختمانی در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل | اتاق خبر
کد خبر: 451475
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1400 - 18:42
مرکز آمار ایران اعلام کرد
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در پاییز امسال و در تهران نرخ تورم نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی ۶۹,۹ درصد بوده که شیب آن نسبت به تورم ۸۸.۴ درصدی در تابستان ۱۸.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، مرکز آمار ایران بر مبنای سال پایه ۹۰، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل پاییز امسال را منتشر کرده است. بر مبنای این گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در این بازه زمانی به عدد ۱۱۸۶.۳ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل که برابر با ۱۰۷۶.۵ بوده است، ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد تورم سالانه پاییز در حوزه نهاده‌های ساختمانی شهر تهران، معادل ۶۹.۹ درصد بوده که نسبت به تورم ۸۸.۴ درصدی در تابستان امسال، ۱۸.۵ واحد درصد کاهش داشته است. در بین گروه‌های اجرایی بیشترین نرخ تورم سالانه در همین دوره مربوط به گروه اجرایی «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ۱۰۸.۹ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ۳۸.۲ درصد افزایش متعلق به گروه «خدمات» بوده است.

همچنین تورم نقطه‌به‌نقطه نهاده‌های ساختمانی در این فصل، معادل ۳۹.۶ درصد بوده است که در مقایسه با تورم نقطه‌به‌نقطه ۶۵.۲ درصدی تابستان ۲۵.۶ درصد کاهش داشته است.

در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه «شیشه» با ۹۸.۸ درصد بیشترین تورم نقطه‌به‌نقطه را به خود اختصاص داده است. در همین دوره کمترین تورم نقطه‌به‌نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی «تأسیسات برقی» با ۲۴.۲ درصد افزایش بوده است.

بر اساس این گزارش، تورم فصلی نهاده‌های ساختمانی پاییز امسال، معادل ۲.۸ درصد بوده است که در مقایسه با تورم فصلی تابستان امسال که معادل ۷.۲ بوده است ۴.۴ واحد درصد کاهش داشته است. در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «شیشه» با ۱۶.۷ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه‌های اجرایی «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ۶.۶- درصد کاهش بوده است.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید