Performancing Metrics

ضرورت تنظیم قراردادهای اجاره با کد رهگیری| ۱۵ درصد اعتبار بانک ها به مسکن می رسد | اتاق خبر
کد خبر: 452918
تاریخ انتشار: 6 تیر 1401 - 08:57
گرگان- سید النگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: تمامی قراردادهای منعقد شده در مشاوران املاک چنانچه دارای کد رهگیری باشند رصد شده و امکان مبادله مبالغ غیرقانونی وجود ندارد.

 به گزارش اتاق خبر سیدمحمدرضا سید النگی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: با توجه به نوسانات و اختلالات بازار مسکن، دولت با همکاری شهرداری ها، اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مستعضفان و اداره کل بنیاد مسکن استان، مسکن های اجاره ای ۹۹ ساله ای را برای زوج های جوان و خانواده های کم بضاعت تامین می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان افزود: در جریان این طرح که به زودی ابلاغ خواهد شد، شهرداری های در زمینه تولید مسکن اقدام کرده و این موضوع در کنترل بازار مسکن و خانه دار شدن قشر زیادی تاثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص افزایش غیرقانونی قیمت مسکن در سطح شهرهای استان، گفت: تمامی قراردادهای موجود در مشاوران املاک چنانچه دارای کد رهگیری باشند رصد شده و امکان مبادله مبالغ غیرقانونی وجود ندارد.

سیدالنگی ادامه داد: چنانچه بین طرفین قراردادی بدون کد رهگیری بسته شود، تخلف بوده و بدیهی است که کنترل بازار از دست مسئولان ذیربط خارج و مبالغ غیرمعقول از مستاجر اخذ می شود.

وی همچنین در خصوص عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن، اظهارکرد: هم اکنون در مرحله تامین زمین برای اجرای این طرح در استان هستیم و بیشترین تمرکز ما ایجاد زیرساخت های مناسب در مناطق روستایی استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان در خصوص اختصاص تسهیلات از سوی بانک های عامل برای طرح نهضت ملی مسکن گفت: تمامی بانک ها موظف هستند ۱۵ درصد از اعتبارات خود به حوزه مسکن اختصاص دهند.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید