Performancing Metrics

عبور قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب/نظارتی بر بازار نیست | اتاق خبر
کد خبر: 453431
تاریخ انتشار: 22 تیر 1401 - 13:32
فروشندگان تخم مرغ را در بازار بیش از نرخ مصوب می فروشند در حالی که به قیمت پایین تری از تولید کننده می خرند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قیمت تخم مرغ در بازار تهران از نرخ مصوب عبور کرده و هر شانه ای بین 80 تا 90 هزار تومان به فروش می رود و در برخی مناطق تهران هم خبرهایی از شانه‌ای 100 هزار تومان به گوش می رسد.

گزارش میدانی خبرنگار فارس از منطقه 19 تهران حاکی است که قیمت هر شانه تخم مرغ  30 عددی بین 80 تا 90 هزار تومان است که البته این قیمت در مناطق بالاتر، بیشتر می شود، قیمت دانه ای تخم مرغ هم 3 هزار تومان است.

پس از اجرای طرح اصلاح یارانه ها، ستاد تنظیم بازار قیمت هرشانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرمی را 76 هزار تومان تعیین کرد و تا یکی دو هفته پیش حتی پایین تر از نرخ ستاد مصوب به فروش می رفت اما مدتی است که از نرخ تعیین شده گرانتر شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم مرغ در بازار گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که با نرخ واقعی ۳۰ درصد اختلاف دارد.

آنطور که پیداست قیمتی که تولید کننده می فروشد پایین است اما وقتی پای این تخم مرغ ها به بازار می رسد قیمت گرانتری به فروش می رود و این سوال پیش می آید که نظارت کجاست؟

کاشانی می گوید: هم اکنون هر شانه ۲ کیلویی با نرخ ۸۰ هزار تومان و ۱.۹ کیلوگرمی ۷۵ هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد و فروش با نرخ بالاتر ۱۰۰ درصد گرانفروشی است.

به گزارش فارس، پس از اعتراض تولید کنندگان به کاهش نرخ فروش در مقابل هزینه های تولید، چند هفته پیش بود وزارت جهاد کشاورزی صادرات مرغ و تخم مرغ را آزاد کرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید