به گزارش اتاق خبر به نقل از خبر آنلاین :امیرمسعود عابدین: والتری بوتاس پس از گذراندن پنج سال در تیم مرسدس، تیم خود را تغییر داد و برای فصل ۲۰۲۲ با آلفارومئو قرارداد بست.او بدیهی است که سفارش خودروی AMG One خود را هنگام ترک مرسدس‌بنز لغو نکرد و بالاخره روز تحویل فرا رسید.راننده ۳۳ ساله فنلاندی در اینستاگرام به نمایش هایپرکار خود با موتور F۱ پرداخت که با رنگ زیبای آبی با سطوح فیبرکربنی در معرض دید قرار گرفته بود.

راننده مشهور فرمول یک خودروی میلیون دلاری خود را تحویل گرفت/عکس و فیلم

این اولین AMG One نیست که تحویل داده می‌شود؛زیرا مرسدس‌بنز خودروهای مورد انتظار را از ژانویه ۲۰۲۳ به مشتریان تحویل داده‌اند.هم تیمی سابق بوتاس، قهرمان هفت دوره فرمول یک، لوئیس همیلتون نیز در میان ۲۷۵ خریدار است.یکی دیگر از راننده های F۱ مرسدس به نام نیکو روزبرگ نیز در این لیست قرار دارد.

راننده مشهور فرمول یک خودروی میلیون دلاری خود را تحویل گرفت/عکس و فیلم

خودروی Project One در سپتامبر ۲۰۱۷ به عنوان یک کانسپت نمایش داده شد، اما تا آگوست ۲۰۲۲ بود که تولید آن آغاز نشد.موانع بزرگ توسعه، راه اندازی هایپرکار را به عقب انداخت.رعایت مقررات سختگیرانه انتشار گازهای گلخانه ای نیز دردسرساز بود.

بیشتر بخوانید:

تجربه رانندگی با فونیکس تیگو ۸ پرو +E/چه تفاوت‌هایی ایجاد شده است؟/عکس

رقیب چینی میلیاردی هیوندای توسان وارد میدان شد/ عکس

راننده مشهور فرمول یک خودروی میلیون دلاری خود را تحویل گرفت/عکس و فیلم

موتور شش سیلندر به کار رفته در پروجکت‌وان بسیار پیچیده است؛به این معنا که باید هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر یک بار بازسازی شود، به هر حال بسیاری از AMG Oneها هرگز به این مسافت پیموده نمی‌شوند.

AMG One در هیچ یک از کارخانه‌هایی که مرسدس بنز خودروهای معمولی خود را مونتاژ می‌کند، ساخته نمی‌شود.ابرخودروی چهارچرخ محرک با چهار موتور الکتریکی به صورت دستی در تاسیسات AMG با استفاده از یک پیشرانه هیبریدی ساخته شده توسط بخش قوای محرکه مرسدس-AMG در بریکس‌ورث مونتاژ می‌شود.

راننده مشهور فرمول یک خودروی میلیون دلاری خود را تحویل گرفت/عکس و فیلم

با خروجی ترکیبی ۱۰۴۹ اسب‌بخار، دور موتور ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه و گیربکس دستی هفت سرعته خودکار، این یک AMG معمولی نیست.این خودرو در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، در ۷ ثانیه به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت و در ۱۵.۶ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و سپس به سرعت ۳۵۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد.مرسدس ادعا می کند "هیچ وقت چنین چیزی وجود نداشته است. اما اکنون همیشه وجود خواهد داشت" و اضافه می‌کند که هایپرکار پروجکت وان"عملکردی از سیاره ای دیگر" دارد.