Performancing Metrics

کارهایی که پکیج دیواری شما را سالم نگه می دارد | اتاق خبر
کد خبر: 458150
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1402 - 10:14
پکیج دیواری که امروزه در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد، دارای سیستمی است که با عنوان ضد یخ زدگی شناخته می‌شود. این قابلیت اهمیت زیادی در جلوگیری از خرابی و آسیب دیدن دستگاه در برابر یخ زدن آب دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایلنا :البته، در بسیاری از شرایط آب و هوایی سرد ممکن است آب داخل لوله‌ها یخ بزند. این مورد، جریان آب را دچار مشکل می‌کند و در نتیجه، امکان آسیب دیدن لوله‌کشی و پکیج دیواری وجود دارد. تعمیرات پکیج در کرج : این اشکال بیشتر در زمان مسافرت و حضور نداشتن مستمر در منزل به وجود خواهد آمد. با توجه به آن در صورت کاهش دمای آب تا میزان تعیین شده که 7 درجه سانتی گراد است، سیستم به صورتی طراحی شده است که به طور خودکار روشن شده و دمای آب مدار را تا حد مناسبی افزایش خواهد داد؛ تا از یخ زدن آن جلوگیری شود.

جلوگیری از یخ زدگی

برای جلوگیری از یخ زدگی، روشن نگه داشتن پکیج دیواری در زمان خروج از منزل و فصول سرد سال، اهمیت زیادی دارد. چرا که یخ زدن لوله‌ها و آب درون آن منجر به ترکیدگی آن و مشکلات دیگر می‌شود. همچنین در صورتی که پکیج شما در فضای آزاد نصب شده است؛ حتما در زمان هایی که برای مدت طولانی از خانه خارج می شوید؛ آب آن را خارج کنید.

در کنار موارد بیان شده، نکات دیگری نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را در نظر داشت. برای نمونه، هواگیری محصول از نکاتی است که باید به آن توجه شود.

این کار بهتر است هر ساله و در شروع فصل سرد انجام شود که انجام ندادن آن، مشکلات متعددی مانند اختلال کارکرد دستگاه و سرد و گرم شدن آب داخل آن را به وجود خواهد آورد. در واقع، هوای جمع شده داخل لوله‌ها و مسیر آب منجر به بروز مشکلات عملکردی پکیج دیواری خواهد شد و باید گفت، این مورد مسائل دیگری مانند سروصدای زیاد و خاموش شدن ناگهانی آن را به وجود می‌آورد.

تعمیرات پکیج

توجه به فشار آب پکیج نیز از نکات قابل توجه است. باید اشاره کرد که فشار آب پکیج‌های دیواری بین ۰.۷ تا ۱.۵ است و به طور کلی فشار یک bar برای اکثر پکیج‌های دیواری موجود در بازار مناسب است. در صورت کاهش این مقدار باید با روش‌های موجود، این فشار آب را افزایش داد. تا از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود. البته ممکن است در شرایط مختلف مانند باز بودن شیر پرکن، فشار آب به طور مداوم افزایش پیدا کند. در این صورت نیز ممکن است آسیب زیادی به پکیج دیواری وارد شود و بهتر است برای کاهش آن اقدام شود.

به وسایلی که در نزدیک و زیر پکیج قرار می دهید؛ دقت کنید. از قرار دادن وسایلی که قابل اشتعال هستند؛ در نزدیکی و زیر پکیج خود داری کنید.

نمایندگی ایران رادیاتور در مارلیک مورد دیگری که رعایت آن باعث افزایش طول عمر پمپ پکیج می شود؛ این است که به طور همزمان شیر تمام رادیاتور ها را نبندید. و برای کاهش دمای داخل ساختمان از طریق تنظیمات دمای روی خود دستگاه، این کار را انجام دهید. بستن تنها شیر یک رادیاتور مشکلی ایجاد نمی کند.

علت خرابی پکیج های دیواری

برخی از مواردی که نیاز به تعمیرکار پکیج یا سرویس کار دارد:

تجمع جرم در خروجی مایع خنک کننده و ورودی آب

زمانی که گاز به طور کامل از دهانه کپسول تخلیه نشده است

هنگامی که نشتی پکیج با گذشت زمان افزایش می یابد

خرابی سوئیچ فشار هوا

خرابی دریچه تخلیه دستگاه

تجمع رسوب

زمانی که داخل رادیاتور هوا وجود دارد

هنگامی که همه رادیاتورها گرم نمی شوند

بیشترین دلایل خرابی پکیج دیواری

پکیج هنگام کار صدای زیادی ایجاد می کند: این مشکل به دلیل هوای پمپ و لوله پکیج است. برای رفع این مشکل پکیج را هواگیری کنید.

پکیج دارای نشتی آب است

نشت آب از پکیج دلایل مختلفی دارد. شکستگی لوله ها و کوپلینگ ها، آب بندی نامناسب اتصالات پکیج، سوراخ شدن مبدل، خرابی شیر تخلیه پکیج، شکستگی اتصالات، نصب نامناسب اتصالات پکیج از شایع ترین دلایل این مشکل پکیج است. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم تمام اتصالات پکیج را بررسی کنید، در صورت آسیب یا خرابی شیر تخلیه، آن را تعویض کنید. پمپ پکیج را بررسی کنید و در صورت ترک خوردگی یا سوراخ شدن آن را تعویض یا تعمیر کنید. همچنین توصیه می کنیم هنگام نصب و استفاده از پکیج به تمامی نکات توجه کنید.

دلایل خرابی پکیج دیواری : آب پکیج گرم نمی شود

تعمیرات پکیج در گلشهر افت و نوسان فشار گاز، فشار کم آب ورودی به پکیج، آلودگی مبدل، هوای داخل لوله پکیج، خرابی شیر سه طرفه، فرسودگی برد پکیج از رایج ترین دلایل خرابی پکیج دیواری است که باعث می شود آب گرم نشود.

برای رفع این مشکل توصیه می کنیم ابتدا فشار ورودی گاز و آب را بررسی کنید زیرا در بسیاری از مواقع علت خوب گرم نشدن پکیج به دلیل فشار کم گاز و آب است. اگر این مشکل حل نشد، فشار بار را بررسی کنید. ته نشینی، تهویه و بررسی سایر قسمت های پکیج از دیگر مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

پکیج انفجاری روشن می شود

فشار گاز تنظیم نشده است، آسیب دودکش، جرقه خنک کننده ضعیف، نشت برق، اکسید شدن الکترود احتراق، کثیفی ناشی از احتراق، کمبود اکسیژن کافی برای احتراق، از عواملی هستند که باعث انفجار اشتعال پکیج دیواری می شوند. برای رفع این مشکل فشار گاز، دتکتور دود و برق دستگاه را چک کنید. سر الکترود احتراق را تمیز کنید، فاصله بین الکترود و سر مشعل را بررسی نمایید، این فاصله باید بین 3 تا 5 میلی متر باشد.

تعمیر پکیج دیواری

روشن نشدن مشعل پکیج

روشن نشدن مشعل پکیج به دلایل مختلف، دستگاه جرقه زنی آسیب دیده، میله یون پکیج آسیب دیده، خرابی برد پکیج، گرفتگی دریچه کنتر

ل گاز پکیج ، عدم برق رسانی در داخل پکیج، همه این عوامل بر روشن نشدن مشعل پکیج تاثیر می گذارد و از دلایل خرابی پکیج دیواری است.

پکیج به خودی خود خاموش می شود: خرابی پکیج ترموستات، رسوب پکیج و مسدود شدن شیر ورودی آب، خرابی پمپ و هوای درون پکیج از جمله دلایلی است که باعث خاموش شدن خودکار پکیج می شود. برای حل این مشکل، رسوب گیری و هواگیری بهترین راه حل است.

پکیج روشن نمی شود

پایین بودن فشار پکیج، رسوب گذاری پکیج و مسدود شدن مسیر آب، مسدود شدن مسیر دود، خرابی شمع و جرقه زنی از دلایلی است که باعث روشن نشدن پکیج می شود. برای رفع این مشکل ابتدا فشار بار پکیج را بررسی نمایید، مسیر اگزوز را بررسی و از گرفتگی آن اطمینان حاصل کنید که این از دیگر نکاتی است که در این زمینه باید به آن توجه کنید. اگر شمع خراب است، آن را تعویض کنید.

برگرفته :https://www.faraztamir.com

خدمات پکیج

نظرات
ADS
ADS
پربازدید