Performancing Metrics

۱۰ هزار بنگاه معاملات املاک بدون‌مجوز شناسایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 458311
تاریخ انتشار: 1 مهر 1402 - 10:13
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل نابسامانی بازار مسکن به بنگاه‌های معاملات املاک مسکونی برمی‌گردد که بدون مجوز فعالیت کرده و با رشد قارچ‌گونه نقش موثری در بالا بردن قیمت‌ها در بازار مسکن ایفا می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  تجارت‌نیوز، اسماعیل حسین زهی درباره نقش بنگاه معاملات املاک در ساماندهی بازار مسکن، گفت: به دنبال بررسی‌های متعددی که از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است، خیلی از بنگاه‌های معاملات املاک قیمت‌ها را به صورت غیرواقعی بالا برده در حالی که فاقد مجوز بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از دلایل نابسامانی در بازار مسکن به بنگاه‌های معاملات املاک مسکونی برمی‌گردد که به صورت قارچ گونه رشد کرده و می‌توانند تغییرات موثری در قیمت‌ها ایجاد کنند. خوشبختانه با تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی و نظارت عالیه بالغ بر ۱۰ هزار بنگاه معاملات املاک که به صورت غیر قانونی فعالیت می کردند و فاقد مجوز بودند، پلمب شدند. این نظارت‌ها قطعا بی‌تاثیر نیست.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امروز میزان اجاره مسکن از توان قشر کارگر و کارمند و دهک پایین جامعه خارج شده است، تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس طرحی را برای ساماندهی فعالیت بنگاه‌های معاملات مسکن تهیه کرد که پس از بررسی به تصویب کمیسیون رسید. اکنون این طرح در نوبت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید