Performancing Metrics

۲۵ هزار میلیارد ریال برای بهره‌برداری از معدن طلای قلقله سقز نیاز است | اتاق خبر
کد خبر: 458362
تاریخ انتشار: 5 مهر 1402 - 10:29
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۲۵ هزار میلیارد ریال برای بهره‌برداری از معدن طلای قلقله سقز به عنوان یکی از پروژه‌های پیشران معدنی استان، نیاز است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا، بختیار خلیقی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه رفع مشکلات معدن طلای قلقله سقز اظهار کرد: این کارگروه برای شناسایی و رفع مشکلات پیش‌ روی اجرای این پروژه تشکیل شده است تا پس از بررسی مشکلات، در خصوص رفع آنها تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی کارخانه مربوط به معدن طلای قلقله سقز تیر ماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد، افزود: شرکت شستا در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است و برای ساخت کارخانه و معدن قلقله سقز انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

 

۲۵ هزار میلیارد ریال برای بهره‌برداری از معدن طلای قلقله سقز نیاز است

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: انتظار می‌رود شستا برای سرمایه‌گذاری در پروژه های تولیدی، صنعتی و معدنی در دیگر شهرستان های استان هم ورود کند تا شاهد توسعه و تحول در استان باشیم.

خلیقی یادآور شد: ۱۲ هزار میلیارد ریال قرارداد اولیه اجرای این پروژه بوده و در مجموع برای تکمیل آن به ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه نیاز است.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود راه دسترسی این معدن که ۶.۵ کیلومتر است فراهم شود و دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

کارخانه طلای سقز در ۱۵ کیلومتری محور سقز - بانه است و ۲۲ کیلومتر از معدن قلقله فاصله دارد، ظرفیت کارخانه در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن در سال است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید