کرباسیان: بیانیه سوئیس زمینه ساز تامین منابع مالی طرح ها | اتاق خبر
کد خبر: 99893
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1394 - 11:57
اتاق نیوز/ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: بیانیه سوئیس دستاورد بزرگی برای کشور محسوب می شود و زمینه تامین مالی طرحها را فراهم می سازد و بستر اجرایی آنها را باید س
اتاق نیوز/ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: بیانیه سوئیس دستاورد بزرگی برای کشور محسوب می شود و زمینه تامین مالی طرحها را فراهم می سازد و بستر اجرایی آنها را باید سریعتر مهیا ساخت.
مهدی کرباسیان در نشست بررسی طرحه ای هفتگانه فولاد استانی، اظهار داشت: اجرایی شدن طرح های تولیدی به ویژه در بخش معادن و صنایع معدنی موجب می شود تا از دغدغه مدیران برای پیشرفت امور جاری طرح ها کاسته شود و روند امور تسریع یابد. وی در جمع مدیران طرح های هفتگانه فولاد استانی، مشارکین، مدیران عامل شرکت های پیمانکاری و مشاوران طرحها، ضرورت زمان بندی و مشخص ساختن اولویت ها را در این طرحها مورد تاکید قرار داد. رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، لزوم تعیین تجهیزات اصلی مورد نیاز در طرح های فولادی را یادآور و خواستار تعیین زمان راه اندازی واحدهای احیا در محدوده مشخص زمانی شد. قرار است واحدهای احیا سه طرح فولاد استانی در نیمه نخست سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد . فولاد سپیددشت (چهارمحال و بختیاری)، میانه (آذربایجان شرقی)، نی ریز(فارس)، قائنات (خراسان جنوبی)، شادگان (خوزستان)، بافت (کرمان)و سبزوار (خراسان رضوی) طرحهای هفتگانه فولاد استانی محسوب می شوند. قرار است طی هفته آینده اولویت ها، تجهیزات اساسی موردنیاز، الزامات و زیربناهای لازم برای راه اندازی واحدهای احیا تعیین و طی گزارشی به رئیس هیات عامل ایمیدرو ارایه شود تا پیش بینی های لازم برای رفع موانع صورت گیرد. همچنین کرباسیان خواستار تلاش بیشتر و تقویت جبهه های کاری در طرحهای هفتگانه فولادی شد. براساس این گزارش، مدیران طرح های مزبور گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح ها، تامین زیربناها، آب، برق، گاز، راه آهن و دیگر مسائل فنی را ارائه کردند. مطابق سند چشم انداز 1404 قرار است ظرفیت تولید فولاد کشور به 55 میلیون تن برسد و تکمیل و راه اندازی طرحهای هفتگانه فولادی که هریک 800 هزار تا یک میلیون تن ظرفیت دارند، گامی در جهت دستیابی به هدف مزبور است. ظرفیت کنونی فولاد کشور 22 میلیون تن اعلام شده و در پایان سال 1392 مجموع تولید فولاد خام کشور به رقم 15.6 میلیون تن رسید. محمد خانداداش پور مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران به همراه معاونان و مدیران این شرکت در نشست مزبور حضور داشتند. ایران در بین 65 کشور شاخص فولاد ساز جهان رتبه چهاردهم را دارد و جایگاه نخستین در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. آمارها نشان داد، سال گذشته میزان صادرات فولاد کشور به دو میلیون تن رسید و این درحالی است که سهم صادرات این بخش در سال ماقبل 200 هزار تن ثبت شده بود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید