مرسل صدیق در گفتگو با اتاق نیوز: سه نماینده سابق بخش خصوصی و کنونی دولت نمی توانند در اتاق تاثیرگذار باشند | اتاق خبر
کد خبر: 101995
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1394 - 14:13
نمایندگان سابق بخش خصوصی که این بار به عنوان نماینده دولت وارد اتاق بازرگانی شده اند نمی توانند به نفع اتاق تاثیرگذار باشند....
نمایندگان سابق بخش خصوصی که این بار به عنوان نماینده دولت وارد اتاق بازرگانی شده اند نمی توانند به نفع اتاق تاثیرگذار باشند.
اتاق نیوز- مرسل صدیق عضو هیات نمایندگان دور هفتم اتاق بازرگانی با بیان این مطلب به خبرنگار اتاق نیوز گفت:سه نفری که از بخش خصوصی و به عنوان نماینده دولت وارد اتاق بازرگانی شده اند؛ قطعا در آینده اتاق و تصمیم گیری ها نمی توانند جانب بخش خصوصی را نگه دارند زیرا حکم خود را از دولت گرفته و اکنون حقوق بگیر دولت شده اند. وی با اشاره به این که در مقاله ایی به تفصیل در خصوص ترکیب هیات نمایندگان صحبت کردم؛گفت: اتاق تهران دارای 60 نماینده است که با 50 درصد به اضافه یک یعنی 31 نفر تصمیمات نهایی می‌شود. اینک 20 نماینده از طرف دولت معرفی می‌شود که اگر 11 نفر هم طرفدار یا تابع دولتی‌ها باشد تمام تصمیمات دولتی خواهد بود و سرنوشت بخش‌خصوصی در دست دولتی‌ها خواهد بود و پارلمان بخش‌خصوصی همانند پارلمان کشورهای کمونیستی یا دیکتاتوری فردی عمل خواهد کرد و فقط اسم بخش خصوصی را یدک خواهد کشید. وی در این باره توضیحات بیشتری ارایه کرد وافزود: اتاق تهران 20 نماینده از طرف دولت دارد و سه نفر انتخاب شده از گروه تحول مدیران دولتی بوده و تمایلات دولتی دارند و 12 نفر از گروه ائتلاف برای فردا سوابق دولتی داشته یا فعال بخش دولتی هستند؛ بنابراین در جمع 35 نفره انتخاب‌شدگان، یا مستقیما دولتی هستند یا تمایلات و تفکر آنها دولتی است وبا این ترکیب پارلمان بخش دولتی به‌جای پارلمان بخش‌خصوصی سرنوشت اقتصاد بخش‌خصوصی و عملکرد مدیران آن را در دست گرفته است. وی افزود:روز گذشته جلسه ایی با وزیر صنعت ،معدن و تجارت و داشتیم که ایشان هم از این موضوع ابراز نارضایتی کردند. فرد مناسبی برای ریاست اتاق وجود ندارد صدیق همچنین در پاسخ به سوالی درباره انتخاب هیات رئیسه اتاق تهران به خبرنگار اتاق نیوز گفت:طبق بخشنامه ایی که مورخ 15 بهمن 93 ابلاغ شد؛رئیس اتاق بیش از دو دوره نمی تواندعهده دار ریاست شود . بنابراین به لحاظ قانونی آقای آل اسحاق دیگر نمی تواند به عنوان رئیس انتخاب شود. وی ادامه داد:از سوی دیگر در بین نمایندگان بخش خصوصی که به اتاق راه پیدا کرده اند فرد شاخصی برای ریاست وجود ندارد و کسانی که معرفی می شوند برای این سمت مناسب نیستند. صدیق در این باره توضیح داد:ترکیب هیات رئیسه آنقدر اشتباه است که نمی توانند؛رئیس انتخاب کنند.در واقع از اعضای کنونی اتاق کسی که واجد شرایط ریاست باشد وجود ندارد.البته در بین دولتی ها کسانی هستند که از شرایط لازم برخوردارند اما به دلیل دولتی بودن به لحاظ قانونی نمی توانند به عنوان رئیس انتخاب شوند. وی تصریح کرد:چند دوره است که اتاق دیگر پارلمان بخش خصوصی نیست و کاملا دولتی شده بنابراین نمی توان هیچ امیدی به بهبود اوضاع این بخش داشت.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید