آرامش به بازار ارز ایران بازگشته است | اتاق خبر
کد خبر: 103288
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 13:15
اتاق نیوز: رییس کل بانک مرکزی در آخرین روز سفر خود به آمریکا جهت شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی با کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول ...
اتاق نیوز: رییس کل بانک مرکزی در آخرین روز سفر خود به آمریکا جهت شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی با کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول ملاقات کرد.
ولی الله سیف در این جلسه توضیحاتي را در مورد دستاوردهای اقتصادی منجمله خروج از ركود تورمي وافزایش رشد اقتصادی ، کاهش نرخ تورم و آرامش و ثبات در اقتصاد طی یک سال اخیر را ارائه کرد و این امر را نتیجه اعمال سیاست های درست ، هماهنگی بین اعضای هیات دولت و حمايت هاي رييس جمهوری عنوان کرد. رییس کل بانک مرکزی ظهار داشت: هم اکنون آرامش به بازار ارز بازگشته و انتظارات مثبت نسبت به آينده تقويت شده است . وی ادامه داد: باتوجه به کاهش قیمت نفت، دولت بودجه سال جاري را با فرض ادامه وضع موجود و به صورت محتاطانه انتخاب کرده است و پیش بینی می شود رشد اقتصادی بدست آمده در سال گذشته در سال جاری نیز تکرار شود. رییس کل بانک مرکزی با بیان این نکته که در صورت دستيابي به توافق با کشورهای 1+5 نیز تحقق اهداف اقتصادی تسریع خواهد شد تاکید کرد: در عین حال پيش بيني مي شود با توجه به ظرفيت هاي فراوان اقتصادي در ايران مسلما حصول توافق و لغو تحریم ها مي تواند تاثيرات مهمي در شرايط اقتصادي و توسعه همكاري باکشورهای منطقه داشته باشد. به گفته وی، البته رابطه تجاری با برخی از کشورها از قبل وجود داشته و این روابط توسعه خواهد يافت و با توجه به عضويت ايران در سازمان اپك تلاش بر توسعه همكاري با اعضا و رعايت سهميه هاي تعيين شده خواهد بود . سیف همچنین در پایان موضوع پیشنهاد ایجاد مرکز آموزش منطقه ای صندوق بین المللی پول در ایران را مطرح کرد که قرار شد موضوع مورد بررسی قرار گیرد. کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول هم با اعلام حمایت صندوق بین المللی پول از دستاوردهای به دست آمده، آمادگی آن نهاد را برای ارائه هر گونه کمک فنی مورد نیاز در زمینه مسائل اقتصادی و مالی اعلام کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید