تشدید نظارت بانک مرکزی بر موسسات اعتباری غیر بانکی | اتاق خبر
کد خبر: 104143
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1394 - 14:05
اتاق نیوز: مجلس شورای اسلامی به دو فوریت استفساریه‌ای رای داد که در صورت تصویب نهایی بانک مرکزی بر موسسات اعتباری غیر بانکی می‌تواند نظارت کند....
اتاق نیوز: مجلس شورای اسلامی به دو فوریت استفساریه‌ای رای داد که در صورت تصویب نهایی بانک مرکزی بر موسسات اعتباری غیر بانکی می‌تواند نظارت کند.
در جلسه علنی امروز مجلس دو فوریت استفساریه قانون پولی و بانکی کشور و ماده 39 آن در دستور کار مجلس قرار داشت که آیا قوانین و مقرراتی که ناظر بر فعالیت بانک‌ها هستند ( از جمله ماده 39 قانون پولی و بانکی کشور ) موسسات اعتباری غیر بانکی و سایر نهادهایی که به تشخیص بانک مرکزی به عملیات بانکی مبادرت می‌ورزند را نیز در بر می‌گیرد یا خیر، پاسخ مجلس به این استفساریه بلی است؛ یعنی قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت بانک‌ها و موضوع این ماده از قانون پولی و بانکی کشور شامل تمامی موسسات اعتباری غیر بانکی و نهادهایی که به تشخیص بانک مرکزی به عملیات بانکی مبادرت می‌ورزند نیز می‌شود. دو فوریت استفساریه قانون پولی و بانکی کشور و ماده 39 آن با 158 رای موافق، 20 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق آیین نامه مجلس می‌بایست در جلسه روز سه‌شنبه در دستور کار قرار گیرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید