موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف ایران و اسلوونی لازم الاجرا شد | اتاق خبر
کد خبر: 104808
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1394 - 15:53
قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه و تشریفات (پروتکل) الحاقی مربوط بین جمهوری اسلامی ایران و ج...
قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه و تشریفات (پروتکل) الحاقی مربوط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلوونی لازم­الاجرا شد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا، علی عسکری رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه ای آورده است: باتوجه به مفاد نامه شماره 3222848/643مورخ 25 اسفند ماه 93 اداره کل حقوقی بین ­المللی وزارت امور خارجه مبنی بر دریافت آخرین اطلاعیه تکمیل مراحل مقرر برای تصویب قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیاتهای بر درآمد و سرمایه و تشریفات (پروتکل) الحاقی مربوط بین ایران و اسلوونی در تاریخ 10 اردیبهشت ماه 93 به آگاهی می­رساند قانون فوق از تاریخ مذکور(مطابق با 30 آوریل سال 2014 میلادی) بطور همزمان در هر دو کشور لازم­الاجراء شده است. در ادامه این بخشنامه آمده است: این مقررات در جمهوری اسلامی ایران در هر سال مالی که از اول فروردین 1394 (مطابق با 21 مارس سال 2015 میلادی) یا بعد از آن آغاز می­شود و در اسلوونی در هر سال مالی که از اول ژانویه 2015 میلادی (برابر با 11 دی­ماه 1393 هجری شمسی) یا بعد از آن شروع می­شود، نافذ خواهد بود. در پایان بخشنامه آمده است: مقتضی است کلیه واحدهای مالیاتی تابعه، مفاد قانون موصوف را نسبت به عملکرد سال های مالی بعد از لازم ­الاجراء شدن این قانون، رعایت نموده و در پایان هر سه ماه آمار و اطلاعات مربوط به مؤدیان مالیاتی منتفع از مقررات مزبور شامل منبع مالیاتی، مشخصات مؤدی و میزان مالیات را تهیه و به دفتر قراردادها و امور بین الملل این معاونت ارسال نمایند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید