جدیدترین رشته‌هایی که به شاخه کارودانش اضافه شدند | اتاق خبر
کد خبر: 105186
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1394 - 09:53
مدیرکل دفترآموزش کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال‌های اخیر 24 رشته مهارتی در شاخه کارودانش راه‌اندازی شده است گفت: اکنون می‌توان اعلام کرد شمار رش...
مدیرکل دفترآموزش کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال‌های اخیر 24 رشته مهارتی در شاخه کارودانش راه‌اندازی شده است گفت: اکنون می‌توان اعلام کرد شمار رشته‌های کارودانش به 264 رسیده است که طلا و جواهر سازی،‌ تعمیر تجهیزات پزشکی، گردشگری، هوانوردی و ایمنی و آتش نشانی جزو این رشته‌های مصوب هستند.
اتاق نیوز - مصطفی آذرکیش با بیان اینکه محتوای آموزش‌ها در رشته کارودانش متناسب با نیاز بازار به طور مرتب بروزرسانی می‌شوند اظهار کرد: به همین خاطر می‌توان گفت عمده رشته‌های کارودانش در سال جاری رشته‌های بروز شده و جدید هستند. وی افزود:‌ اما برای ایجاد رشته‌های جدید یک فرآیند مشخص در کمیته برنامه‌ریزی درسی شاخه کارودانش طی و آن رشته در شورای عالی آموزش و پرورش با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی مصوب می‌شود. مدیرکل دفترآموزش کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بسیاری از رشته‌های ما متناسب با نیاز ملی، بومی و منطقه‌ای طراحی می‌شوند گفت: آخرین رشته‌ای که به مجموعه رشته‌های کارودانش در سال تحصیلی فعلی اضافه شد رشته "بورس" بود. آذرکیش ادامه داد: پیش از این 23 رشته مهارتی دیگر نیز راه‌اندازی شده بود و اکنون می‌توان اعلام کرد شمار رشته‌های کارودانش به 264 رسیده است که طلا و جواهر سازی،‌ تعمیر تجهیزات پزشکی، گردشگری و هوانوردی و ایمنی و آتش نشانی جزو همین رشته‌های مصوب هستند که به آنها اشاره شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید