ناظم دباغ : نقش ایران در مبارزه با تروریسم ، مثبت بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 105634
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1394 - 10:45
نماینده منطقه کردستان عراق در ایران با تقدیر از مواضع کشورمان گفت: نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم ، مثبت و فعال بوده است....
نماینده منطقه کردستان عراق در ایران با تقدیر از مواضع کشورمان گفت: نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم ، مثبت و فعال بوده است.
اتاق نیوز - ناظم دباغ با تمجید از دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور اظهار کرد: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی همیشه برای همگرایی بیشتر دیدگاه‌ها و به‌ویژه قدردانی از قربانیان و آسیب‌دیدگان، مفید بوده است. وی با اشاره به ضرورت همسویی و همکاری کشورهای منطقه برای مواجهه با خطر تروریسم افزود: تروریسم در حال‌حاضر دیگر تنها یک خطر برای یک مجموعه یا یک کشور نیست؛ بلکه خطری برای همه منطقه و حتی کشورهای جهان است؛ لذا این تهدید همگرایی را بیش‌ از پیش ضروری می‌کند. وی افزود: درک منطقی این موضوع که تروریسم همه ما را تهدید می‌کند و نباید براساس منافع خاص خودمان با آن برخورد کنیم تنها راه همسو کردن تلاش‌ها علیه تروریسم است. نماینده کردستان عراق در ایران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که این منطقه چه تلاش‌هایی را برای احقاق حقوق ملت کرد عراق که قربانی جنایات صدام و منافقین بوده‌اند انجام داده است؟ گفت: دولت اقلیم تلاش می‌کند تا موضوع کشتارهای جمعی علیه کردها و هدف قرارگرفتن آن‌ها به‌وسیله تروریسم را به‌طور مستمر در محافل بین‌المللی مطرح کند. دباغ با دوگانه‌خواندن رفتار کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم و ناچیزدانستن کمک برخی کشورهای دیگر، از نقش کشورمان در این عرصه تقدیر کرد و گفت: تاکنون شاهد نقش مثبت و فعال جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم بوده‌ایم و دولت عراق و اقلیم کردستان نیز بر آن تأکید داشته‌اند و از کمک‌های ایران به ملت عراق و کردستان تشکر می‌کنیم. دباغ در پایان ضمن کم‌رنگ‌دانستن نقش گروهک تروریستی منافقین در فضای فعلی عراق گفت: گروهک منافقین دیگر مانند گذشته در عراق تأثیرگذار نیست و کردها نیز عملیات جنایتکارانه آن‌ها در حق ملت کرد را، هنگامی‌که این گروه در نزدیکی مرزهای اقلیم کردستان بود، محکوم کرده‌اند و بر حق‌ و حقوق خود پافشاری می‌کنند و پیگیر آن هستند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید