فرش دستباف ایرانی را دریابید | اتاق خبر
کد خبر: 107158
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1394 - 20:10
اتاق نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار استفاده از فرش دستباف ایران در مراسم رسمی کشور شد....
اتاق نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار استفاده از فرش دستباف ایران در مراسم رسمی کشور شد.
محمدرضا نعمت‌زاده، طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار استفاده از فرش دستباف ایران در مراسم رسمی کشور شد. در این نامه ضمن سپاس از توجه و تاکید ریاست جمهوری و هیات دولت به ترویج و بهره گیری از کالاهای داخلی، آورده است: فرش دستباف ایران همواره به عنوان یکی از میراث کهن این سرزمین علاوه بر کارکردهای اشتغالزایی، ارزآوری و اقتصادی، دارای وجوه ارزشمند فرهنگی و هنری بوده و می تواند به عنوان برند ملی کشورمان معرف سفیر و پیام رسان شایسته ای به جهانیان باشد. نعمت زاده در این نامه از جهانگیری خواسته است تا با توجه به شرایط کنونی که دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه در حال استفاده از داشته های هویتی مشترک هستند، مواردی را اجرایی کند. استفاده از فرش دستباف ایران برای تزیین و صحنه آرایی مراسم رسمی کشور (همایش‌های ملی و بین المللی، سخنرانی های رئیس و اعضای هیات دولت)، استفاده از فرش دستباف ایرانی در دفاتر کار و محل دیدارهای رسمی مقامات دولتی و نیز تاکید بر استفاده از فرش دستباف ایرانی در هدایای تقدیمی دولت به مهمانان برون مرزی از جمله این پیشنهادها است. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرده است: ثبت این میراث کهن و پویا در قاب دوربین رسانه ها بتواند تصویری شایسته در اذهان مخاطبان داخلی و خارجی پدید آورد و کارکردی موثر در دیپلماسی هنری کشور ایفا کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید