نفت 64 دلار شد/پایان 23 هفته ای کاهش دکل های نفتی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 109733
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1394 - 22:00
اتاق نیوز - قیمت نفت در بازارهای جهانی در اثر فشار احتمال افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا و تقویت ارزش دلار با کاهش 54 سنتی 64.98 دلار فروخته شد....
اتاق نیوز - قیمت نفت در بازارهای جهانی در اثر فشار احتمال افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا و تقویت ارزش دلار با کاهش 54 سنتی 64.98 دلار فروخته شد.

قیمت نفت در معاملات امروز در اثر فشار احتمال افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا و تقویت ارزش دلار کاهش یافت.

بر اساس آمارهای روز جمعه،هفته گذشته، تنها یک سکوی حفاری آمریکا خاموش شد؛ بر همین اساس بانک گلدمن سچز اعلام کرد، قیمت‌ها در سطحی است که می‌تواند فعالیت‌های حفاری را افزایش دهد. بانک مورگان استنلی نیز اعلام کرد، ارزش دلار می‌تواند بیش از پیش افزایش یابد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 54 سنت کاهش 64.98 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با کاهش 39 سنتی 59.33 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

کارستن فریتچ تحلیلگر کامرزبانک در این‌باره گفت، دلیل اصلی تاثیرگذار بر قیمت‌ها، افزایش چشمگیر ارزش دلار بوده است. عامل دیگر این است که به نظر می‌رسد، کاهش متوالی 23 هفته‌ای تعداد دکل‌های آمریکا در حال پایان است.

افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا، چشم‌انداز وجود نفت کمتر در بازار در ماه‌های آتی به عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت نفت برنت را تضعیف کرده است.

تقویت ارزش دلار، کالاهای اساسی را برای خریدارانی که از دیگر ارزها استفاده می‌کنند، گران‌تر می‌سازد. قیمت دلار به بالاترین میزان در یک ماه گذشته در برابر سبدی از ارزها رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در 5 ژوئن گرد هم جمع خواهند شد. ایران اعلام کرده که بعید است این سازمان سقف تولید خود را در این نشست تغییر دهد.

منبع:رویترز

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید