پرداخت تسهیلات بانکی برای مکانیزاسیون کشاورزی افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 109758
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1394 - 07:30
اتاق نیوز - رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت یازدهم افزایش یافت و از 2 هزار و 550 میلیارد تومان تسهیلا...
اتاق نیوز - رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت یازدهم افزایش یافت و از 2 هزار و 550 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته به این بخش هزار و 550 میلیارد تومان جذب شده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: با حمایت وزیر جهاد کشاورزی و تشکیل ستاد مکانیزاسیون کشاورزی 2 هزار و 550 میلیارد تومان تسهیلات برای این بخش اختصاص یافته که تا امروز هزار و 550 میلیارد تومان آن جذب شده است که می‌‌توان گفت: یکی از دوران‌های طلایی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در این بخش محسوب می‌شود.

وی افزود: یک هزار میلیارد تومان نیز از 15 اردیبهشت امسال به استان‌های کشور ابلاغ و سهم هر استان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی مشخص شده است.

عباسی ضریب مکانیزاسیون کشور را یک اسب بخار در هکتار عنوان و پیش‌بینی کرد: تا پایان امسال این عدد به 1.5 اسب بخار در هکتار افزایش یابد.

وی افزود: ضریب مکانیزاسیون 2 تا 2.5 اسب بخار در هکتار در طرح جامع 12 ساله توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برآورد شده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: طرح جامع 12 ساله توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در فرآیند تولید محصولات زراعی، باغی، دام، طیور، آبز‌ی‌پروری و جنگل و مرتع در سال گذشته تدوین شده و به عنوان منشور توسعه مکانیزاسیون کشاورزی نیز مدنظر است.

وی تصریح کرد: با پایداری خطوط اعتباری مکانیزاسیون که در دولت یازدهم ایجاد شده ما به پایداری در تامین ماشین‌های کشاورزی می‌رسیم.

عباسی با اشاره به اینکه 95 درصد تسهیلات بانکی در حوزه تولیدات ماشین‌های کشاورزی داخلی جذب شده است، تصریح کرد: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات بانکی، داخلی و خارجی نداریم و اگر قسمت اعظم تسهیلات بانکی جذب تولیدات داخلی شده به علت انتخاب و تمایل خود کشاورزان به این تولیدات بوده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: ما به دنبال برنده‌های معتبر در حوزه کشاورزی هستیم و از این برند حمایت می‌کنیم، اما انتخاب کشاورزان براساس ارزیابی آنها از قیمت، کیفیت و خدمات پس از فروش ماشین‌های کشاورزی صورت می‌گیرد.

منبع:فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید