رعایت نکردن حدود صنفی دردسر ساز شده است | اتاق خبر
کد خبر: 112346
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1394 - 15:45
اتاق نیوز - رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل گفت: اجرای حدود صنفی یک ضرورت برای اصناف است که باید رعایت شود چرا که نبود آن مشکلات متعددی را برای صنوف ایجاد شده است....
اتاق نیوز - رئیس اتاق اصناف شهرستان آمل گفت: اجرای حدود صنفی یک ضرورت برای اصناف است که باید رعایت شود چرا که نبود آن مشکلات متعددی را برای صنوف ایجاد شده است.

غلامرضا حمیدی گفت: رعایت سقف صنفی و حدود صنفی با توجه به اینکه در کمیسیون نظارت حذف شده، اما جز وظایف و اختیارات اتحادیه و اجلاس مجمع اتاق اصناف است و قانونگذار آن را تدوین کرده ، در حالی که در همه جای دنیا رعایت حدود صنفی یک اصل به حساب می آید.

وی تصریح کرد: براساس ماده 120 قانون برنامه پنجم توسعه ، حذف حدود صنفی غیر واقع بینانه است و منظور از آزاد سازی دادن فضای تولید و کسب وکار در شهرک های صنعتی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت ، وام های زوده بازده، کاهش نرخ بیمه و ارائه آموزش های لازم به نیروی کار است .

حمیدی اظهار کرد: توزیع مواد اولیه با نرخ منطقی و رقابت پذیر در سطح کشور بخصوص در صنوف تولیدی برای تداوم فعالیت ها ضروری است و باید به گونه ای باشد که شرایط برای کسب و کار و حضور در بازارهای جهانی برای اصناف مانند شرایط بازرگانان به صورت یکسان وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت و نقش بنگاههای اقتصادی افزود: در اروپا بعد ازجنگ جهانی که اقتصاد کشورهایشان ورشکسته شد ، اما این کشورها موفق شدند مجددا با فعال کردن واحدهای کوچک تولیدی خود اقتصادشان را احیاء کنند و حمایت از همین بنگاههای کوچک سبب شد تا اکنون به غول های اقتصادی جهان تبدیل شوند.

حمیدی افزود: تعریف حدود و سقف صنفی بر اساس استانداردهای بین المللی و بحث شاگرد و استادی که امرز شاخصه ان تخصصی شدن است و ایجاد شغل های دارای ضرورت برای احیای اقتصاد مقاومتی تبلیغ و ترغیبآحاد مردم برای جهت دادن به مصرف کالاهای داخلی از طریق رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما و نشریات باید صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: وجود تسهیلات بانکی با نرخ سود بالا ، هزینه سنگین خدمات بیمه و همچنین دستمزدهای بالای کارگران غیر ماهر ، دستیابی به اقتصاد پویا را از دسترس دور می کند.

منبع: اتاق اصناف ایران

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید