پاسخ جواد ظریف درباره ویزای هنرمندان و مسایل موسیقی | اتاق خبر
کد خبر: 113171
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1394 - 15:33
اتاق نیوز - وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم افتتاح ارکستر موسیقی ملی ایران از تلاش دولت یازدهم برای قانونمند برگزار کردن کنسرت های موسیقی و برنامه های هنری سخ...
اتاق نیوز - وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم افتتاح ارکستر موسیقی ملی ایران از تلاش دولت یازدهم برای قانونمند برگزار کردن کنسرت های موسیقی و برنامه های هنری سخن گفت.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، محمد جواد ظریف در آیین گشایش ارکستر موسیقی ملی حضور یافته بود، بعد از پایان برنامه در جمع خبرنگاران با ابراز خوشحالی از راه اندازی دوباره ارکستر موسیق ملی و همچنین در پاسخ به برخی خبرنگاران درباره نظرش پیرامون لغو کنسرت ها توضیح داد: تمام تلاش دولت بر این است که همه برنامه های هنری و فرهنگی در کشور به شکلی قانون مند و مطابق با مقررات کشور برگزار شود و این مهم ترین نکته است که مدیران فرهنگی دولت یازدهم نیز به آن اعتقاد کامل دارند.

وی با اشاره به ابهامات مطرح شده درباره صدور ویزا برای هنرمندان خارجی که مایل به حضور در ایران هستند نیز تصریح کرد: وزارت امور خارجه طبق ضوابط و قوانین نظام جمهوری اسلامی اجازه ورود هنرمندان و یا فرد دیگری که تقاضای حضور در ایران را داشته باشد، می دهد و تنها درباره بلامانع بودن و صدور ویزا برای افراد تصمیم گیری می کند. این در حالی است که تمامی برنامه های داخل کشور که مرتبط با امور فرهنگی و هنری است به طور حتم بر اساس مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاهای ذی ربط انجام می شود.

وزیر امور خارج کشورمان در پایان صحبت های خود تاکید کرد: من هم مانند همه علاقه مندان هنر از اینکه می بینم ارکستر موسیقی ملی کشورمان بعد از چندین سال تعطیلی به رهبری استاد فخرالدینی راه اندازی خوشحال شدم و امیدوارم این گونه فعالیت ها استمرار داشته باشد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید