قیمت انواع اسپیکر در بازار لوازم کامپیوتر | اتاق خبر
کد خبر: 113496
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1394 - 17:00
اتاق نیوز - انواع اسپیکر‌ در بازار لوازم کامپیوتراز تنوع زیادی برخوردارند؛ به طوریکه قیمت آن از 20 هزار تا دو میلیون تومان متفاوت است اما پر فروش‌ترین مدل‌ها در رنج ...
اتاق نیوز - انواع اسپیکر‌ در بازار لوازم کامپیوتراز تنوع زیادی برخوردارند؛ به طوریکه قیمت آن از 20 هزار تا دو میلیون تومان متفاوت است اما پر فروش‌ترین مدل‌ها در رنج قیمتی 90 تا 350 هزار تومان قرار دارند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، اسپیکر‌ها (بلندگوهای سیستم کامپیوتر) در بازار لوازم و تجهیزات کامپیوتر از تنوع و مدل زیادی برخوردار هستند که قیمت آن‌ها بر اساس قدرت، کیفیت صدا، تعداد بلندگو، باندها، نوع برند و گارانتی و امکانات جانبی تعیین می‌شود. اسپیکر یا بلندگو یکی از مهمترین اجزای یک سیستم کامپیوتری محسوب می‌شود که بر خلاف گذشته، به عنوان یک سیستم مهم صوتی که در کیفیت صدای موسیقی یا فیلم تاثیرگذار است شناخته می‌شود. اسپیکرهای ساده به طور متوسط رنج قیمتی از 20 تا 65 هزار تومان دارند. این اسپیکرها اغلب دو تکه هستند و امکانات جانبی و تنظیمات متنوعی ندارند و برای کسانی که انتظارات زیادی از کیفیت صدای یک اسپیکر کامپیوتر ندارند می‌تواند مناسب باشد. اما اسپیکرهای نسل جدید و پیشرفته‌تر از 250 هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان قیمت دارند. به عنوان نمونه اسپیکر 2/1 وات با بلوتوث و با برد 10 متر صدا، 199 هزار تومان عرضه می‌شود. اسپیکر 6 وات با دو بلندگوی 3 وات 95 هزار تومان، اسپیکر 130 وات با دو بلندگو و ساب ووفر 680 هزار تومان فروخته می‌شود. اسپیکر یک تکه با قدرت 5 وات بدون ساب ووفر 85 هزار تومان، اسپیکر ساده یک وات با دو بلندگو 25 هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین اسپیکر سه تکه با دو بلندگو و ساب ووفر همراه با خروجی هدفون و بلوتوث و برد صدای 10 متر 700 هزار تومان قیمت دارد. اسپیکر پرتابل با دو باند 6 وات 400 هزار تومان، اسپیکر 18 وات با دو باند و ساب ووفر همراه بلوتوث خروجی USB، 955 هزار تومان فروخته می‌شود. اسپیکر دو تکه 16 وات 560 هزارتومان، همچنین اسپیکر با 4 بلندگو و ساب ووفرهمراه با امکانات جانبی از جمله خروجی USB، همراه با بلوتوث یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. اسپیکرهایی که دو بلند گو دارند معمولا کوچکند و برای استفاده به عنوان بلندگوی رومیزی مناسب هستند، کیفیت صدا در این نوع اسپیکرهای قدرت زیادی ندارد و بیشتر رفع نیازهای اصلی و اولیه جزو وظایف این اسپیکرهاست. اسپیکرهای دارای دو بلندگو با ساب ووفر معمولا کیفیت صدای بهتری در مقایسه با اسپیکرهای دو بلندگو دارند قابلیت پخش بعضی صداهای ریزتر را دارند و برای موسیقی گوش دادن می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اسپیکرهایی که دارای یک قسمت مرکزی و چند بلندگوی کوچک هستند قابلیت پخش صداهای ریز و مختلف را دارند و برای دیدن فیلم‌های که عنصر صدا نقش تعیین کننده ای در آن‌ها دارد می‌تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین برخی اسپیکرها که بلندگوهای آن‌ها بیش از چهار تکه است، معمولا مدل‌هایی هستند که برای نمایش خانگی استفاده می‌شود و میزان و کیفیت صدای آن‌ها اغلب به محیطی بیش از یک آپارتمان متوسط نیاز دارد. یکی از نکات مهم در مورد اسپیکرهای چند تکه این است که نباید بخش اصلی آن روی زمین قرار بگیرد، چراکه تمام تنظیمات اصلی اسپیکر در این قسمت قرار دارد و اگر این بخش دچار آسیب شود بخش‌های دیگر اسپیکر هم ممکن است با خرابی روبرو شوند. همچنین هنگام خرید باید از سالم بودن خروجی‌های اسپیکر اطمینان حاصل کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید