مذاکرات جدید نفتی ایران و اروپایی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 115424
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1394 - 17:00
اتاق نیوز - معاون وزیر نفت از مذاکره و اعلام آمادگی شرکت‌های پنج کشور اروپایی شامل آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس و فرانسه به منظور مشارکت در طرح‌های جدید صنعت پتروشی
اتاق نیوز - معاون وزیر نفت از مذاکره و اعلام آمادگی شرکت‌های پنج کشور اروپایی شامل آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس و فرانسه به منظور مشارکت در طرح‌های جدید صنعت پتروشیمی ایران در صورت لغو تحریم‌ها خبر داد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، یکی از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید افزایش دو برابری ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران در قالب اجرای دومین جهش توسعه این صنعت استراتژیک در قالب اجرای برنامه ششم توسعه است. بر این اساس باید با سرمایه گذاری ۳۰ تا ۳۵ میلیارد دلاری ظرفیت تولید پتروشیمی ایران از ۶۰ میلیون تن فعلی به بیش از یکصد میلیون تن در سال افزایش یابد. یکی از مهمترین برنامه‌های مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تحقق اهداف توسعه صنعت پتروشیمی جذب سرمایه گذاران خارجی و بین‌المللی به ویژه در دوران لغو تحریم‌ها است. از این رو مذاکره با هیات‌های مختلف خارجی به منظور معرفی فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی در حال انجام بوده به طوری‌که پس از مذاکره با مسئولان شرکت انگلیسی شل در تهران، چانه زنی‌ها با شرکت‌ هایی از پنج شرکت بزرگ اروپایی ادامه دارد. عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت در گفتگویی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با متقاضیانی از کشورهای آلمان، هلند، سوییس، ایتالیا، هند، ژاپن و فرانسه وارد مذاکره شده ایم، گفت: مذاکرات با سایر شرکت های اروپایی و آسیایی ادامه دارد. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ابراز خوش بینی نسبت به لغو تحریم های نفتی ایران، تصریح کرد: سال گذشته اقبال آنها به سرمایه‌گذاری در ایران بیشتر شد اما به نظر می رسد با بیانیه لوزان ترس خارجی‌ها برای سرمایه گذاری در ایران ریخته است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید