معاون آخوندی اعلام کرد:سپرده‌گذاری ۱۰۰۰ میلیاردی برای وام/ از بورس مسکن اطلاعی نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 119374
تاریخ انتشار: 14 تیر 1394 - 11:29
اتاق نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی از سپرده گذاری یکهزار میلیارد ریالی در صندوق پس انداز مسکن یکم خبر داد و گفت: در مورد بورس مسکن مشورتی با وزارت راه و شهرسازی نشده ا...
اتاق نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی از سپرده گذاری یکهزار میلیارد ریالی در صندوق پس انداز مسکن یکم خبر داد و گفت: در مورد بورس مسکن مشورتی با وزارت راه و شهرسازی نشده است.
حامد مظاهریان در گفتگو با مهر با اشاره به استقبال از حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: آخرین جزئیات این است که این صندوق خیلی موفق عمل کرده به‌طوری که تاکنون ۵۲۰۰ نفر در این صندوق ثبت نام کردند که رقم سپرده گذاری به حدود یک هزار میلیارد ریال رسیده است. وی با بیان اینکه این رقم سپرده گذاری نشانگر استقبال مردم از وام‌های ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی مسکن است، افزود: این صندوق علاوه بر اینکه راهی برای خانه دار شدن مردم است، نقدینگی را هم کنترل می کند که مردم جذب سپرده گذاری می‌شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این روش، سالم ترین نوع کنترل نقدینگی است که با سپرده و خواست مردم انجام می شود و پول به‌طور مستقیم می‌تواند در تقویت عرضه موثر باشد. مظاهریان در خصوص موضوع راه‌اندازی بورس مسکن که به تازگی از سوی برخی نمایندگان مجلس و مسئولان بورس کالا مطرح شده است، گفت: ما هم در جریان این طرح نیستیم و ظاهرا موضوعی است که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است. وی با تاکید بر اینکه اجرای بورس مسکن نیاز به کار کارشناسی دارد، افزود: فعلا این طرح در حد یک ایده است و مشورتی هم با وزارت راه و شهرسازی نشده است اما باید با یک کار کارشناسی و بررسی، این طرح به اجرا برسد تا دچار مشکل نشود. به گزارش مهر، بانک مسکن تسهیلات خرید و ساخت مسکن را تحت عنوان صندوق پس‌انداز مسکن یکم به خانه اولی ها پرداخت می‌کند که سقف فردی تسهیلات قابل اعطا بر روی هر واحد در شهر تهران ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری معادل ۴۰۰ میلیون ریال است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید