قیمت جهانی طلا به کمتر از 1170 دلار در هر اونس رسید | اتاق خبر
کد خبر: 120066
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 12:54
اتاق نیوز: خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت طلا روز سه شنبه کاهش یافت، زیرا بازارها منتظر اخبار مربوط به نشست منطقه یورو در روز جاری هستند تا بدانند آیا بهبودی در بحرا...
اتاق نیوز: خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت طلا روز سه شنبه کاهش یافت، زیرا بازارها منتظر اخبار مربوط به نشست منطقه یورو در روز جاری هستند تا بدانند آیا بهبودی در بحران بدهی یونان حاصل خواهد شد یا نه.
به گزارش اتاق نیوز و به نقل از رویترز، با وجود شرایط عدم اطمینان به دلیل بحران بدهی یونان، تقاضای طلا به منظور حفظ ارزش دارایی افزایش پیدا نکرد، زیرا به نظر می رسد بازار زیاد نگران ترس از رکود نیست. با افزایش فروش اوراق بهادار طلا، قیمت این فلز گرانبها به سرعت کاهش یافته است. قیمت تحویل فوری طلا در ساعت 03:43 بامداد روز سه شنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن 0.2 درصد کاهش یافت و به 1167.21 دلار در هر اونس رسید. به دنبال مخالفت مردم یونان با شرایط بسته کمک مالی اتحادیه اروپا به این کشور، قیمت طلا در اوایل وقت دیروز (دوشنبه) 0.6 درصد بالا رفت لیکن این افزایش قیمت به سرعت از بین رفت به طوری که قیمت امروز، تنها 0.2 درصد نسبت به دیروز افزایش نشان می دهد. هاوی لی تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری فیلیپ فیوچرز واقع در سنگاپور گفت: تغییرات قیمت طلا نشان می دهد، فلز زرد حتی در یک بازار وحشت زده نیز قادر به حفظ افزایش قیمت خود نیست. وی افزود: این امر در حالی که نشان می دهد از تقاضای طلا به عنوان یک دارایی مطمئن کاسته شده، بیانگر این است که از جذابیت آن نیز به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری نیز کاسته شده است. در بازار کامکس نیویورک نیز اوضاع همین است. در بازار کامکس نیویورک نیز قیمت طلا امروز 0.5 درصد کاهش یافت. سرمایه گذاران از یک هفته پیش نسبت به افزایش قیمت طلا بدبین شده اند. احتمال افزایش نرخ های بهره در آمریکا در اواخر سال میلادی جاری، مانع افزایش قیمت طلا می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید