افزایش قیمت محصولات لبنی بستگی به کشش بازار دارد/ کره گران نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 121079
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 21:02
اتاق نیوز - نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات لبنی منوط به شرایط شرکت‌ها و آنالیز آن‌ها از وضعیت خود و بازار دارد، گفت: ممکن اس
اتاق نیوز - نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات لبنی منوط به شرایط شرکت‌ها و آنالیز آن‌ها از وضعیت خود و بازار دارد، گفت: ممکن است با توجه به شرایط برخی محصولات افزایش قیمت نیابد.

محمد فربد نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی  در مورد افزایش 6 درصدی قیمت محصولات لبنی گفت: پیگیر دریافت اطلاعیه معاون اول هستیم، اما هنوز این اطلاعیه به دست ما نرسیده‌ است.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مخالفت صنایع مبنی بر افزایش قیمت‌ها به دلیل رکود موجود در بازار آیا این افزایش قیمت‌ها اعمال می‌شود، افزود: صنایع به دنبال این بودند که این افزایش قیمت‌ها از طریق پرداخت یارانه توسط دولت جبران شود، اما ظاهرا به دلیل مشکلات مالی دولت این مسئله شدنی نیست.

فربد با بیان اینکه حاشیه سود صنایع لبنی در سال 93، 3 درصد بوده است، تصریح کرد: با توجه به گذشت 4 ماه از سال عملا اثر افزایش 6 درصدی قیمت‌ها در 8 ماه باقی‌مانده سال حدود 4 درصد است.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی در پاسخ به این سؤال در صورت افزایش 6 درصدی محصولات لبنی آیا دامداران تقاضای افزایش قیمت فروش شیر‌خام را خواهند داشت، گفت: دامداران روی قیمت 1440 تومان فروش شیر‌خام با دولت توافق کرده‌اند و به دلیل پایین آمدن قیمت علوفه، افزایشی در قیمت خرید شیر‌خام ایجاد نمی‌شود.

فربد افزایش قیمت محصولات لبنی را منوط به شرایط شرکت‌ها دانست و عنوان کرد: برای تصمیم در مورد افزایش قیمت، هر شرکتی شرایط  خودش را باید آنالیز کند، به طوری که سال گذشته به دنبال صدور مجوز افزایش قیمت‌ها بعضی شرکت‌ها اقدام به این کار نکردند و یا با تأخیر این کار را انجام دادند.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: پارامترهای مختلفی در افزایش قیمت دخالت دارد و بستگی به کشش بازار و موجودی انبارها دارد.

وی با بیان اینکه برخی اقلام ممکن است افزایش قیمت نیابند، افزود: عموما تولید ماست‌ها زیان ده است.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه تا اوایل مرداد وضعیت افزایش قیمت محصولات لبنی معین می‌شود، تصریح کرد: کره جزء اقلامی است که قیمتش افزایش نمی‌یابد، زیرا نرخ جهانی این محصول به اندازه کافی کاهش یافته است.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید