کردستان قطب معدنی کشور می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 125238
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1394 - 21:28
اتاق نیوز - وزیر صنعت معدن و تجارت در قروه گفت: تلاش می‌کنیم تا کردستان به قطب معدنی کشور به ویژه در زمینه تولید طلا و سنگ آهن تبدیل شود....
اتاق نیوز - وزیر صنعت معدن و تجارت در قروه گفت: تلاش می‌کنیم تا کردستان به قطب معدنی کشور به ویژه در زمینه تولید طلا و سنگ آهن تبدیل شود.

محمدرضا نعمت‌زاده  در بازدید از معدن طلای ساریگونی  اظهار داشت: استان کردستان از معادن طلای خوبی برخوردار است که معدن طلای ساریگونی در قروه و معادن دیگری در سقز و سایر نقاط توسط بخش خصوصی و دولتی در حال انجام است که امیدواریم این استان در آینده یکی از قطب‌های تولید مواد معدنی به ویژه طلا و سنگ آهن شود.

وی با اشاره به اهداف این سفر افزود: یکی از وظایف ما در وازرتخانه بازدید از بخش معادن است که در سفر قبلی به قروه به دلیل نامساعد بودن هوا، بازدید از معدن طلای ساریگونی فراهم نشد.

نعمت‌زاده تصریح کرد: همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان کردستان، تصمیم بر این شد تا از روند پیشرفت این واحد معدنی هم بازدید شود.

وی این معدن را معدنی با عیار طلای خوب دانست و افزود: عیار این طلا در حدود 1.6 در هزار است که از مواد معدنی آن می‌توان طلای خالص استحصال کرد.

به گفته نعمت‌زاده، سرمایه‌گذاری انجام گرفته در این واحد معدنی با مشارکت دو شرکت خارجی و داخلی است، افزود: 70 درصد از سرمایه‌گذاری انجام گرفته توسط کشور دوست، قزاقستان و 30 درصد سهم شرکتی ایرانی است .

وزیر صنعت معدن و تجارت، پیشرفت این واحد معدنی را خوب ارزیابی کرد و افزود: این واحد معدنی تا دو سه ماه آینده به مرحله تولید می‌رسد.

نعمت‌زاده افزود: در فاز اول پیش‌بینی می‌شود که 2 هزار کیلوگرم طلا با خلوص 80 درصد در این واحد تولید شود و در فاز دوم که ظرف دو سال آینده خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود که 4 تن طلا تولید شود.

وی در پایان گفت: کار اکتشاف در این واحد همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا به ذخایر سنگ طلای بیشتری برسیم.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید