انتقال دانش فنی ،مهم ترین الویت سرمایه گذاری خارجی قرار گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 126133
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1394 - 15:41
اتاق نیوز- انتظار می رود با رفع تحریم ها تکنولوژی های نوین نیز وارد کشور شود تا بتوانیم با دستگاه های جدید محصولات با کیفیت بهتر تولید و به بازاراهای جهانی عرضه کنیم....
اتاق نیوز- انتظار می رود با رفع تحریم ها تکنولوژی های نوین نیز وارد کشور شود تا بتوانیم با دستگاه های جدید محصولات با کیفیت بهتر تولید و به بازاراهای جهانی عرضه کنیم.
هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق بازرگانی رشت در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز گفت: سرمایه گذاری هایی می تواند در رشد اقتصادی کشورموثر باشد که باعث اشتغال در کشور شود.در غیر این صورت ورود کالاهای غیر تولیدی گرهی از مشکلات باز نمی کند. وی با اشاره به این که سرمایه گذاری خارجی باید به سمت تجهیز صنایع داخلی برود؛اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشکلات بخش تولید ،وجود دستگاه ها و تکنولوژی های قدیمی است که انتظار می رود با رفع تحریم ها تکنولوژی های نوین نیز وارد کشور شود تا بتوانیم با دستگاه های جدید محصولات با کیفیت تولید و به بازاراهای جهانی عرضه کنیم. وی با اشاره به این که توجه به سرمایه گذاری های مشترک و برنامه ریزی در این خصوص تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارد؛تصریح کرد:کشور ما از قابلیت های فراوانی برای انجام فعالیت های تولید برخوردار است؛ از جمله نیروی انسانی متخصص و انرژی ارزان قیمت که باید از این مزایا و قابلیت ها به درستی استفاده کرد. رئیس اتاق بازرگانی رشت با بیان این که مهمترین مشکل بخش تولید ،عدم حمایت از سوی دولت است؛گفت:دولت و سازمان های مرتبط باید زیرساخت های تولید کشور را تقویت کنند تا فعالان اقتصادی بتوانند کالاهای تولید خود را با قیمت تمام شده ارزان راهی بازارها کرده و امکان رقابت با بازارهای بین المللی را پیدا کنند.همچنین دولت می تواند با نظارت بر واردات، مانع از ورود مواد اولیه بی کیفیت به کشور شود. وی افزود: خوشبختانه در ایران زمینه تولید انواع کالاها و محصولات وجود دارد . بازارهای خوبی هم اطرافمان وجود دارد که با برنامه ریزی می توانیم در این بازارها حضور پررنگ داشته باشیم.برای مثال کشور روسیه نیاز مبرمی به واردات مواد غذایی دارد و این فرصت مناسبی برای صنایع غذایی است تا محصولات خود را به این کشور صادر کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید