انتقاد واشنگتن از گسترش شهرک‌سازی‌ها در سرزمین‌های اشغالی | اتاق خبر
کد خبر: 126300
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1394 - 13:32
اتاق نیوز - «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن انتقاد از طرح اخیر صهیونیستها مبنی بر احداث ۳۰۰ واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری، این طرح را...
اتاق نیوز - «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن انتقاد از طرح اخیر صهیونیستها مبنی بر احداث ۳۰۰ واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری، این طرح را «غیر قانونی» دانست.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از شبکه سومریه نیوز، وزارت خارجه آمریکا از طرح اخیر صهیونیست ها مبنی بر احداث ۳۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری به شدت انتقاد کرد. بر اساس این گزارش، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این ارتباط تصریح کرد: گسترش شهرک سازی ها توسط اسرائیل اقدامی «غیر قانونی» بوده و موجب ایجاد تنش میان تل آویو و فلسطینیان می شود. وی افزود: ادامه شهرک سازی ها موجب می شود که تحقق راه حل دو دولت در مذاکره با فلسطینیان با مشکل جدی مواجه شود. مقامات رژیم صهیونیستی روز گذشته از تصمیم خود برای احداث ۳۰۰ واحد مسکونی برای شهرک نشینان این رژیم در کرانه باختری خبر دادند. تشکیلات خودگردان فلسطین این تصمیم را به شدت محکوم و خواستار تحرک جامعه بین المللی برای جلوگیری از اقدامات صهیونیست ها شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید