اصلاح الگوی کشت ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 131406
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1394 - 15:11
اتاق نیوز - عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: درصد زیادی از مردم در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و باتوجه به بحران آب تغییر در سیاستهای این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد....
اتاق نیوز - عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: درصد زیادی از مردم در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و باتوجه به بحران آب تغییر در سیاستهای این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد.
فرشید ریگی با اعلام اینکه اصلاح الگوی کشت در بخش کشاورزی ضروری است در گفت و گو با خبرنگار اتاق نیوز افزود: واردات محصولات کشاورزی با مصرف آب زیاد  به جای کشت آن در کشور یکی دیگر از راه های مقابله با بحران کم آبی است.گندم از محصولات استراتژیک برای کشور ما به حساب می آید اما مصرف بالای آب برای کشت و تولید آن در این شرایط کم آبی مقرون به صرفه نیست. عضو اتاق بازرگانی زاهدان  کاربرد شیوه های سنتی آبیاری  را حدود هفتاد تا هشتاد درصد از عوامل هدر رفت آب خواند و تصریح کرد: تغییر روشهای سنتی آبیاری به شیوه های نوین مانند آبیاری "تحت فشار و بارانی" از راه های صرفه جویی در مصرف آب در حوزه کشاورزی است. ریگی اضافه کرد: به دلیل اینکه اکثر کشاورزان در مورد روشهای صحیح آبیاری آموزش ندیده اند دولت می تواند با ارائه راه کاری های آموزشی به کشاورزان و همچنین مشخص کردن وضعیت چاه های غیر مجاز در کشور به صرفه جویی در مصرف آب در این بخش کمک کند.              
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید