۱۲ شهید در حمله جنگنده‌های سعودی به مناطقی در صنعاء | اتاق خبر
کد خبر: 144519
تاریخ انتشار: 1 مهر 1394 - 07:00
جنگنده های رژیم سعودی مناطقی در استان صنعاء یمن را هدف حملات هوایی قرار دادند که طی آن ۱۲ نفر شهید و شماری دیگر زخمی شدند....
جنگنده های رژیم سعودی مناطقی در استان صنعاء یمن را هدف حملات هوایی قرار دادند که طی آن ۱۲ نفر شهید و شماری دیگر زخمی شدند.
به گزارش مهر به نقل از المیادین، جنگنده های رژیم آل سعود امروز سه شنبه مناطقی در استان صنعاء یمن را بمباران کردند. بر اساس این گزارش، به دنبال این حملات که ساعاتی قبل انجام شد ۱۲ یمنی شهید و شماری دیگر به شدت مجروح شدند. این در حالی است که وزارت بهداشت یمن صبح امروز در خصوص شمار شهدای حملات اخیر رژیم آل سعود به این کشور بیانیه صادر کرده بود. در بیانیه این وزارتخانه آمده بود که طی چهار روز گذشته به دنبال حملات سعودیها به نقاط مختلف کشور ۲۳۶ نفر به شهادت رسیده اند. این وزارتخانه در بیانیه خود تصریح کرده بود: در میان شهداء شمار زیادی زن و کودک به چشم می خورند. پیشتر نیز لیلی زروفی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور کودکان و درگیری های مسلحانه گفته بود حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان منجر به کشته شدن نزدیک به ۳۰۰ کودک یمنی طی سه ماه ( از ماه مارس تا جولای) شده است. وی شرایط فعلی یمن را فراتر از فاجعه توصیف کرد و از شورای امنیت و جامعه بین الملل فعالیت در راستای تقویت گفتگوهای سیاسی برای پایان دادن به نقض حقوق کودکان را خواستار شد. زروقی که در کارگروه شورای امنیت در زمینه کودکان و درگیری های مسلحانه در مقر این سازمان ملل در نیویورک سخن می گفت، تصریح کرد: سازمان ملل نقض خطرناک حقوق کودکان توسط طرف های نزاع در یمن را به ویژه بعد از تشدید حملات در ماه مارس گذشته مستند کرده است. وی همچنین گفته بود: ۷۳ درصد از مرگ و زخمی شدن کودکان در چهار ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به خاطر عملیات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان بوده است. نماینده سازمان ملل در امور کودکان ضمن هشدار نسبت به حملات علیه مدارس در یمن و انهدام مدارس به عنوان اهداف نظامی، تصریح کرده بود: حملات علیه بیمارستان ها نیز به شدت افزایش یافته است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید