صادرات ماهانه حداقل ۲۰ هزار تن مرغ | اتاق خبر
کد خبر: 145301
تاریخ انتشار: 4 مهر 1394 - 12:00
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تن مرغ از کشور صادر شود تا مشکلی در بازار ایجاد نشود، گفت:صادرات مرغ به افغانستان همچنان متوقف ...
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تن مرغ از کشور صادر شود تا مشکلی در بازار ایجاد نشود، گفت:صادرات مرغ به افغانستان همچنان متوقف و به عراق بسیار کند است.
محمد یوسفی بابیان اینکه مشکل صادرات مرغ به افغانستان هنوز حل نشده است، اظهارداشت: مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، مشکل بهداشتی نیست. وی تصریح کرد: افغانستان عضو سازمان جهانی بهداشت دام نیست، بدین ترتیب این کشور از نظر مسائل بهداشتی سختگیری نمی‌کند. یوسفی، صادرات به عراق را مورد اشاره قرار داد و افزود: روند صادرات به این کشور نیز هچنان کند است. وی با بیان اینکه باید ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تن مرغ از کشور صادر شود تا مشکلی در بازار ایجاد نشود، اضافه کرد: در غیر این صورت، بازهم قیمت‌ها به شدت افت می‌کند و شرکت پشتیبانی دوباره مجبور به جمع آوری مرغ مازاد تولیدکنندگان می‌شود. یوسفی با اشاره به اینکه در حال شرکت پشتیبانی امور دام خرید مرغ مازاد را متوقف کرده و نیازی به قرارداد جدید در این زمینه نیست، ادامه داد: خریدی که درحال حاضر انجام می‌شود، بابت قراردادهای قبلی است. به گفته وی، هم اکنون قیمت مرغ زنده به صورت نقدی بین ۴۳۰۰ تا ۴۴۰۰ تومان، به صورت مدت‌دار بین ۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در میدان بهمن بین ۶۳۰۰ تا ۶۴۰۰ تومان و نرخ مرغ آماده به طبخ در میادین میوه و تره‌بار ۶۳۷۰ تومان است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید