ظرفیت 6 میلیون متر مکعبی خط لوله صادرات گاز ایران به ارمنستان | اتاق خبر
کد خبر: 149925
تاریخ انتشار: 13 مهر 1394 - 16:10
مدیر عامل شرکت صادرات گاز ایران با اشاره به ظرفیت خط لوله صادراتی گاز ایران به ارمنستان گفت: ظرفیت عملیاتی خط لوله صادرات گاز ایران به ارمنستان ٦ میلیون متر مکعب در ر
مدیر عامل شرکت صادرات گاز ایران با اشاره به ظرفیت خط لوله صادراتی گاز ایران به ارمنستان گفت: ظرفیت عملیاتی خط لوله صادرات گاز ایران به ارمنستان ٦ میلیون متر مکعب در روز است.

علیرضا کاملی مدیرعامل شرکت صادرات گاز ایران پس از دیدار بیژن زنگنه، وزیر نفت با یرواند زاخاریان، وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، میزان گاز صادراتی به ارمنستان را در شرایط حاضر یک میلیون متر مکعب در روز عنوان کرد و درباره ظرفیت خط لوله صادراتی گاز ایران به ارمنستان گفت: ظرفیت عملیاتی خط لوله صادرات گاز ایران به ارمنستان بیش از ٦ میلیون متر مکعب در روز است.

وی به ظرفیت خالی خط لوله صادراتی ایران به ارمنستان اشاره کرد و گفت: با توجه به فراهم نبودن زیرساخت های لازم در ارمنستان، این کشور هم اکنون از ظرفیت این خط لوله استفاده نمی کند.

کاملی سپس به برنامه ارمنستان برای ساخت خط سوم انتقال برق دو مداره ٤٠٠ کیلو ولتی و ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی اشاره کرد و گفت: آقای زاخاریان در این دیدار خواستار تامین گاز این نیروگاه و اطمینان نسبت به تامین آن شدند.

وی با اشاره به این که حداکثر ظرفیت سالانه خط لوله صادراتی ایران به ارمنستان ٢ میلیارد و ٣٠٠ میلیون و حداقل آن یک میلیارد و ١٠٠ میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: هنوز به حداقل ظرفیت این خط لوله که اندکی بیش از سه میلیون متر مکعب در روز می‌شود، نرسیده‌ایم.

کاملی با بیان این که ایران هم اکنون در ازای یک متر مکعب گاز سه کیلو وات ساعت برق دریافت می کند، افزود: نسبت تهاتر در این قرارداد باید تغییر کند که مذاکرات در این زمینه به زودی آغاز خواهد شد.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید