فولکس واگن به فناوری دیزلی گران‌تر متوسل می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 154637
تاریخ انتشار: 22 مهر 1394 - 14:58
بزرگترین برند گروه خودروسازی فولکس واگن که گرفتار رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی شده است، متعهد شد هزینه‌ها را کاهش داده و در استراتژی دیزلی و مدل‌هایش تغییر...

بزرگترین برند گروه خودروسازی فولکس واگن که گرفتار رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی شده است، متعهد شد هزینه‌ها را کاهش داده و در استراتژی دیزلی و مدل‌هایش تغییرات فوری صورت دهد.

به گزارش اتاق خیر به نقل از  ایسنا، برند فولکس واگن که در سال 2014 ، چهار میلیون و600 هزار دستگاه خودرو فروخت و حدود 100 میلیارد یورو (113.76 میلیارد دلار) درآمد داشت، در راستای طرح‌های گسترده کاهش هزینه، هزینه سرمایه سالانه خود را به میزان یک میلیارد یورو کاهش خواهد داد.

فولکس واگن اعلام کرد به اقدامات کاهش هزینه سرعت خواهد بخشید و احتمالا بعضی از پروژه‌هایی که دیگر به عنوان اولویت محسوب نمی‌شوند را کنار خواهد گذاشت.

این اقدامات در شرایطی انجام می‌گیرد که بزرگترین خودروساز اروپا وعده داده است مجموع هزینه‌های خود را تا سال 2018 سالانه حداقل 10 میلیارد یورو کاهش دهد.

فولکس واگن در پی افشای رسوایی تقلب این شرکت در تست‌های آلایندگی خودروهای دیزلی، هزینه‌های هنگفتی را از جریمه‌های رگولاتوری، شکایت‌های حقوقی و استفاده از فناوری دیزلی جدید پیش بینی می‌کند.

این خودروساز آلمانی در واکنش به شرایط پیش آمده قصد دارد طرح‌های تولید خودروهای برقی را تقویت کند و برای کاهش آلایندگی اکسید نیتروژن، از فناوری کاهش آلایندگی کنونی در موتورهای دیزلی خود به فناوری گران‌تر "ادبلو" و فناوری "اس سی آر" سوییچ می‌کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد تصمیم گرفته شده است فناوری‌های "ادبلو" و "اس سی آر" در خودروهای دیزلی در اروپا و آمریکای شمالی هر چه سریعتر به کار گرفته شود. و در ادامه افزود:

خودروهای دیزلی تنها به سیستم‌های اگزوزی مجهز خواهند بود که از بهترین فناوری محیط زیستی استفاده می‌کنند.

"اد بلو" سیال مبتنی بر اوره است که در لوله‌ اگزوز تزریق می‌شود و در آنجا بخار کرده و اکسید نیتروژن در مبدل کاتالیستی را خنثی می‌کند.

فولکس واگن در سال 2007 فناوری مشابه به نام "بلوتک" را که مجوز آن را از دایملر دریافت کرده بود به نفع یک سیستم ارزان‌تر کنار گذاشت.

این شرکت ماه گذشته اقرار کرد که موتور دیزلی 189 EA سیستم کم هزینه‌تری دارد که مطابق با استانداردهای آلایندگی آمریکا نیست و به همین دلیل، نرم‌افزاری در کنترل این موتور نصب شده که تست‌ها میزان آلایندگی را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد.

روال فناوری‌های "ادبلو" و "اس سی آر" بهترین راه برای آلایندگی‌های سمی محسوب می‌شود اما از روشهایی که فولکس واگن در گذشته برای موتورهای دیزلی TDI خود استفاده می‌کرد گرانتر هستند.

سوییچ به این فناوری‌ها تغییر بزرگی برای فولکس‌ واگن به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد اذعان بر این است که فناوری کنونی نمی‌تواند مطابق با محدودیتهای سختگیرانه آمریکا در زمینه آلایندگی‌های گازهای خارج شده از اگزوز خودرو باشد.

این رسوایی همچنین فولکس واگن را ناچار کرد به طرح‌هایش برای طراحی خودروهای برقی هیبریدی و خودروهای تمام برقی را سرعت دهد.

این شرکت اعلام کرده است یک پلتفرم مشترک برای قطعات مشترک خودروهای برقی در مدل‌های مختلف و برندهایش طراحی خواهد کرد و نسل جدیدی از خودروهای تمام برقی را عرضه خواهد کرد که می‌توانند با هر بار شارژ بیش از 300 مایل طی کنند.

همچنین در اقدامی که خودروساز برقی آمریکایی تسلا موتورز را به چالش خواهد کشید، فولکس واگن قصد دارد سدان فوق لوکس فیتون را به صورت برقی عرضه کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، فیتون پروژه پیشنهادی فردیناند پیچ، رییس هیات مدیره سابق فولکس واگن بود که ضرر ده به شمار می‌آمد و انتظار می‌رفت که این مدل گران قیمت از دور تولید خارج شود. این مدل درحال حاضر در آمریکای شمالی فروخته نمی‌شود.

تصمیم مذکور نشان می‌دهد که فولکس واگن با وجود تصمیم هفته گذشته خود برای کاهش هزینه‌ها و معطوف شدن به پروژه‌های ضروری که در پی رسوایی اخیر گرفته شده است، همچنان پروژه‌های فناوری نمادینی که برای وجهه این خودروساز حیاتی محسوب می‌شوند را حفظ خواهد کرد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید