ميگوهاي صادق خرازي غرق شدند! | اتاق خبر
کد خبر: 155668
تاریخ انتشار: 25 مهر 1394 - 10:29
شايد نامش كمتر به گوش رسيده باشد اما كساني كه با جنگ و دريا آشنايي دارند محال است اسم او نشنيده باشند يا او را نشناسند. طراح عمليات‌هاي دريايي، فرمانده نيروي دريايي د...
شايد نامش كمتر به گوش رسيده باشد اما كساني كه با جنگ و دريا آشنايي دارند محال است اسم او نشنيده باشند يا او را نشناسند. طراح عمليات‌هاي دريايي، فرمانده نيروي دريايي در زمان دفاع مقدس و امروز نامش به عنوان مشاور رياست‌جمهوري در امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي به چشم مي‌خورد. محمد حسين ملك‌زادگان از جمله افرادي است كه سال‌هاي سال است لباس خدمت به كشور را بر تن دارد. او اما اخيرا پرده از برخي مسائل برداشته كه محل چالش شده بود. مانند خوردن ميگو از سوي آيت‌ا... هاشمي و حجت‌الاسلام حسن روحاني در زمان جنگ!
ماجرا چه بود؟
چندي پيش بود كه صادق خرازي گفته بود: «يادم مي‌آيد نخستين باري كه ميگو خوردم -با اينكه من از خانواده متمولي بودم- ميگوهايي بود كه روي درياي عمان در هنگام مانور با آقاي هاشمي و روحاني خورديم. عكس‌هايش هم هست. در حالي كه من مي‌ديدم بچه‌هاي جنگ و فرماندهان سپاهي جنگ در‌‌ همان جلسات و ضيافت‌ها حضور داشتند اما نان و ماست مي‌خوردند و امساك مي‌كردند كه خيلي درس‌آموز بود.» اما سردار ملك‌زادگان در قامت فرمانده سابق نيروي دريايي درباره پذيرايي از ‌میهمانان با ميگو در زمان جنگ به «تدبير و اميد» گفت: «نخستين بار كه يكي از بزرگان كشور، در محل خدمت و انجام وظيفه‌مان ‌ميهمان ما شدند، از ايشان پرسيديم، ناهار چه ميل داريد؟ كه با تعجب پاسخ دادند معلوم است، هر چيزي كه هميشه خودتان مي‌خوريد. ما هم با غذاي هميشگي خودمان از ايشان پذيرايي كرديم. پس از آن نيز هيچ‌گاه چنين اتفاقي نيفتاده و ما از مقامات كشوري و نظامي با همان غذاي خودمان پذيرايي مي‌كرديم نه با ميگو.» رد ادعاي خرازي از سوي نخستين فرمانده دريايي كشور سوالاتي را در اذهان ايجاد مي‌كند و اين ابهامات زماني جدي‌تر مي‌شود كه ملك‌زادگان به نقش روحاني در زمان جنگ هم اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «در آن مقطع (زمان دفاع مقدس) آقاي روحاني واقعا مديريت كرد هرچند آن زمان آقاي هاشمي‌رفسنجاني فرمانده جنگ بود اما بسياري مشكلات پيش از رسيدن به آقاي رفسنجاني توسط آقاي روحاني مرتفع مي‌شد.» و همين آشنايي در جنگ و دفاع مقدس بود كه روحاني از حضور او در دولتش استفاده كرد كه خودش اينگونه آن را تشريح كرده است: «به هر صورت آقاي روحاني امور را در دست گرفت و به سبب شناخت قبلي كه وجود داشت -و عكس‌هاي به يادگار مانده گواه بر اين صميميت و آشنايي است و البته انتخاب آقاي تركان به عنوان مشاور- موجبات همكاري‌هاي بعدي نيز فراهم شد و سمت مشاور دريايي در كل مناطق آزاد به عهده من گذاشته شد. از آنجا بود كه به دليل ارادتي كه هم به آقاي تركان و هم به آقاي روحاني داشتم، پذيرفتم. »
 هجمه گران دنبال چه هستند؟
به راستي هدف از اظهارات شائبه برانگيز درباره بزرگان مانند آيت‌ا... هاشمي چيست؟ آيا پرونده‌هاي اتاق فكر هجمه به بزرگان به پايان رسيده كه آنها مجبور شده‌اند به سال‌هاي دور بازگردند و اينچنين ميان دلسوزان كشور و زحمتكشان عرصه دفاع مقدس اختلاف ايجاد كنند؟ آيا مطرح‌كنندگان چنين مباحثي حاضرند بيايند و بگويند خودشان در زمان دفاع مقدس در كجا بوده و به چه كاري مشغول بودند؟ آيا باور دارند امروز وامدار مجاهدت بزرگاني از خانواده خود هستند و در نبود آنها، جايگاهي در عرصه سياست‌ورزي كشور نداشتند؟ مطرح‌كنندگان چنين مباحثي امروز بيايند و ميزان ثروت خود را اعلام كنند البته بدون بيان اينكه آنها را وقف كرده‌اند! آيا اتهام‌زنندگان به آيت‌ا... هاشمي خبر ندارند كه حتي پيش از انقلاب او چه ميزان از دارايي خود را به نيازمندان اهدا كرده و در مسير انقلاب و ارتقاي آن تا به امروز چه كرده است؟ برخی براي متهم نشدن اقدام به نشانه گرفتن انگشت اتهام به سمت سايرين دارند كه البته منظور خرازي نيست و به صورت كلي از ويژگي‌هاي برخي سياسيون -كه تعدادشان انگشت‌شمار است- اين است كه سر خود را مانند كبك در زير برف فرو مي‌برند و تصور مي‌كنند با متهم كردن ديگران اقداماتشان در گذشته ديده نخواهد شد. برخي هم هستند كه براي ديده شدن در فضاي سياسي كشور به هر نحوي مي‌خواهند از نام بزرگان و دلسوزان استفاده كنند و مطالبي را در وصف آنها بگويند تا شايد با ايجاد حاشيه و در گرفتن بحث، نامي از آنها به عنوان گوينده خبر مطرح شود اما به هر حال هاشمي پاسخي به اين شايعات نمي‌دهد چون مي‌داند روزي فردي مطلع به بيان واقعيت‌ها خواهد پرداخت و روسياهي به شايعه‌سازان مي‌ماند.
منبع: آرمان امروز
 
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید