نرخ بلیت هوایی مسیرهای کمتر برخوردار همچنان مشمول قیمت گذاری هستند | اتاق خبر
کد خبر: 179974
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 03:10
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما بر ارتقا خدمات هوایی، گفت: در این مقطع آزاد سازی نرخ بلیت در 170 مسیر داخلی انجام شد و هنوز نرخ بلیت مسیر

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما بر ارتقا خدمات هوایی، گفت: در این مقطع آزاد سازی نرخ بلیت در 170 مسیر داخلی انجام شد و هنوز نرخ بلیت مسیرهای مناطق کمتر برخوردار همچنان مشمول قیمت گذاری هستند.

عباس آخوندی  افزود: : مجلس شورای اسلامی بر اساس برنامه پنجم توسعه، دولت را موظف کرده بود تا نرخ بلیت هواپیما را در یک مقطع شناور و در مقطعی دیگر کاملا آزاد کند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نتایج آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی اظهارداشت: باید به سمتی حرکت کنیم تا شرکت های هواپیمایی بتوانند بدهی های خود را پرداخت کنند و سطح ارایه خدمات هوایی خود را به مسافران ارتقا دهند. آخوندی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل هوایی به دنبال ارتقا خدمات هوایی به مسافران هستیم، گفت: شرکت های هوایی معمولا منتقد تعیین نرخ های تکلیفی بودند و با این اقدام هم درصدد ارتقا سطح سرویس ایرلاین ها هستیم و هم اینکه شرکت ها نیز بتوانند بدهی های خود را پرداخت کنند. وزیر راه و شهرسازی با آزاد سازی نرخ پروازها سرمایه گذاری ها در صنعت هوانوردی کشور افزایش می یابد چون در دوره پسا تحریم اگر بخواهیم هواپیمای جدیدی خریدار شود باید شرکت های هواپیمایی بتوانند در یک بازار رقابتی هزینه خرید ناوگان هوایی خود را تامین کنند. آخوندی در خصوص مشکلات اقتصادی ایران و ایجاد بانک تسویه افزود: ایجاد این بانک یک پیشنهاد شخصی است و نظر دولت نیست. وی گفت: بانک های ایران بیش از 100 هزار میلیارد تومان دارایی های سمی دارند و این مساله قدرت وام دهی آنها را به شدت کاهش داده است لذا در این مقطع مهم ترین وظیفه دولت توانمندسازی بانک ها است زیرا با توانمند سازی بانک ها به تدریج شاهد خروج اقتصاد ملی از رکود خواهیم بود. آخوندی در ادامه با اشاره به مزیت های تشکیل چنین بانک در کشور گفت: با فعالیت این بانک در برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی و اروپا در سال 2007 و 2008 به تدریج رونق اقتصادی در این کشورها به وجود آمد. وی اظهارداشت: سهامداران این بانک می تواند بخش دولتی، عمومی یا خصوصی باشند ولی مهم ترین کاری که این بانک انجام می دهد با عهده دار شدن دارایی های سمی بانک ها و تسویه آنها قدرت وام دهی نظام بانکی در اقتصاد ملی افزایش می یابد. وزیر راه و شهرسازی در خصوص میزان تاثیرگذاری تسویه دارایی های سمی بانک ها در افزایش قدرت وام دهی بانک ها، افزود: مهم نیست که بانک ها به چه بخشی وام اختصاص دهند بلکه مهم این است که هم اکنون میزان نقدینگی بانک ها برای پرداخت تسهیلات بسیار پایین است. وزیر راه وشهرسازی افزود: در صورتی که قدرت وام دهی بانک ها افزایش یابد تسهیلات خرید مسکن و سایر کالاها و خدمات نیز افزایش خواهد یافت. آخوندی گفت: از طرفی تسویه دارایی های سمی بانک ها در کاهش نرخ سود تسهیلات نیز بسیار تاثیرگذار است زیرا اگر نرخ بهره تسهیلات از تورم بیشتر شود در این صورت گرایش سرمایه گذاری در بخش واقعی اقتصاد کاهش می یابد و سرمایه ها به سمت بخش غیرواقعی اقتصادی تمایل پیدا می کنند. یادآور می شود، در اجرای برنامه پنجم توسعه سال گذشته نخستین بخش از شناورسازی نرخ بلیت خدمات هوایی در کشور انجام شد و از عصر روز نهم آذرماه سال جاری طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ بلیت هواپیما در 170 مسیر داخلی آزاد شد و 87 مسیر هوایی مناطق کمتر برخوردار همچنان مشمول قیمت گذاری بلیت شدند.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید