استعفای مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه سوئیس | اتاق خبر
کد خبر: 180713
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 17:25
مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه سوئیس از سمت خود استعفا داد....

مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه سوئیس از سمت خود استعفا داد.

به گزارش خبرنگار اتاق خبر به نقل از به نقل از فایننشال تایمز، مدیرعامل شرکت بیمه زوریخ به دلیل عدم موفقیت در به سرانجام رساندن پوشش خدمات بیمه گروه شرکت RSA واقع در انگلیس و هم چنین ناکامی در کسب و کار بیمه از سمت خود استعفا داد.

مارتین سِن که مدیریت شرکت بیمه سوئیس را برای شش سال به عهده داشت در آخرین روز ماه نوامبر از سمت خود کناره گیری کرد.

گفته می شود آینده مدیریتی سِن در ماه سپتامبر همزمان با خبر تعجب برانگیز این شرکت از لغو معامله پوشش بیمه 5.6 میلیارد پوندی برای شرکت RSA (شرکت چندملیتی خدمات بیمه اتومبیل و مسکن) به دلیل توجه بیشتر بر مسایل داخلی خود شرکت دچار مشکل شد.

هم چنین در همان زمان گزارش خسارات 275 میلیون پوندی این شرکت در نتیجه انفجار در بندر تیانجان چین که از سوی کریستف تریان مسؤل بخش بیمه نامه این شرکت و جایگزین احتمالی سِن، انتشار یافت که در عملکرد کلی بخش خدمات پوششی این شرکت بی تاثیر نبود.

خبر استعفای مدیرعامل شرکت بیمه زوریخ در حالی است که گفته می شود این تصمیم به تایید هیات مدیره صورت گرفته و پیش بینی می شود استراتژی سه ساله این شرکت بیمه برای بهبود از پایان سال 2016 کارساز باشد.

شرکت های بیمه زوریخی هم چون وضعیت جهانی صنعت بیمه زیر تیغ بهبود عملکردند در حالی تخفیف بیمه نامه و نرخ پایین سود دهی منجر به زیان سرمایه و کاهش هزینه های بخش های مختلف این صنعت شده است. تا جاییکه این شرکت با سرمایه 207 میلیون دلاری خبر از کاهش سود 79 درصدی در ماه سپتامبر داشت.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید