اردوغان با شکست در سوریه به حیات سیاسی خود پایان داد | اتاق خبر
کد خبر: 181350
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 04:10
رئیس‎جمهور سوریه تاکید کرد که رئیس‎جمهور ترکیه و گروه‌های تروریستی وی در سوریه شکست خوردند و این به معنای پایان حیات سیاسی اردوغان است....
رئیس‎جمهور سوریه تاکید کرد که رئیس‎جمهور ترکیه و گروه‌های تروریستی وی در سوریه شکست خوردند و این به معنای پایان حیات سیاسی اردوغان است.

رئیس‎جمهور سوریه در ادامه گفت‎وگوی خود با تلویزیون دولتی «چک» که بخش دیگری از آن سه‎شنبه شب منتشر شده است، تاکید کرد که شکست تروریست‎ها باعث می شود که موانع در برابر هرگونه فرآیند سیاسی برداشته شود.

وی با اشاره به حملات هوایی فرانسه به سوریه پس از سلسله حملات تروریستی پاریس گفت: هدف از آنچه که پس از حملات تروریستی در سطح سیاسی و نظامی در پاریس رخ داده است، آرام کردن اوضاع و کنترل احساسات فرانسوی ها است و یک واکنش جدی نیست.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که فعالیت گروه تروریستی داعش از زمان تشکیل ائتلاف آمریکایی، گسترده‎تر شده است و تعداد تروریست‎ها بیشتر است، اما از ابتدای مشارکت روسیه در همین عملیات، داعش و جبهه النصره در معرض تهدید و شکست قرار گرفتند.

وی ضمن ابراز تردید درباره تلاش های رئیس جمهور فرانسه برای تشکیل ائتلاف گسترده ضد تروریسم گفت: اگر فرانسوی ها می خواستند نسبت به آنچه که اخیرا در پاریس رخ داده است، درس بگیرند از حمله به دفتر مجله موهن فرانسوی «شارلی ابدو» درس می گرفتند.

بشار اسد خطاب به مقامات فرانسه تصریح کرد: تا زمانی که حمایت مستقیم از تروریسم و همپیمانی فرانسه با عربستان بزرگترین حامی تروریست‎ها ادامه دارد، مقابله با تروریسم امکان ندارد.

رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت‎و‎گو با تلویزیون چک اعلام کرد که چگونه برای کشوری مثل فرانسه ممکن است سلاح را به گروهی که آن را نمی شناسد، بفروشد، اما نمی داند این سلاح ها به کجاها می رود؟

 منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید