تسلا در اندیشه ساخت خودروهای کاملا بدون نیاز به راننده | اتاق خبر
کد خبر: 182537
تاریخ انتشار: 12 آذر 1394 - 12:50
تسلا قصد دارد سریع تر از برنامه‌ زمان بندی شده قبلی خودروهایی روانه بازار کند که به طور کامل نیازی به راننده نداشته باشند....

تسلا قصد دارد سریع تر از برنامه‌ زمان بندی شده قبلی خودروهایی روانه بازار کند که به طور کامل نیازی به راننده نداشته باشند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از بیزینس اینسایدر، تسلا در سال های اخیر بیشتر بر روی ساخت خودروهای برقی یا دوگانه متمرکز شده، اما با توجه به تلاش گوگل و اپل برای عرضه خودروهای هوشمند تسلا نیز توجه بیشتری به این حوزه معطوف داشته است.

هم اکنون برخی خودروهای هوشمند تسلا می توانند در بزرگراه ها بدون نیاز به دخالت انسان حرکت کرده و در مسیر از قبل مشخص شده به پیش بروند، اما در خیابان های باریک و عادی هنوز چنین چیزی ممکن نیست.

این شرکت مذاکراتی را با برخی موسسات نوپا و سازندگان خودروهای برقی نیز به همین منظور به عمل آورده، اما از جزییات این مذاکرات خبری در دست نیست.

کارشناسان معتقدند در خوش بینانه ترین حالت 10 سال دیگر شاهد عرضه عمومی خودروهای بدون نیاز به راننده هستیم، اما ظاهرا تسلا معتقد است می توان در مدت کوتاه تری به این هدف رسید.

این شرکت در حال طراحی حسگرها و دوربین های تازه ای برای خودروهای خود است تا آنها توان درک خود را از محیط اطراف بالا برده و بتوانند به سرعت در مورد موانع احتمالی و وضعیت جاده تصمیم گیری کنند.

برآوردها نشان می دهد هم اکنون بیش از 90 هزار خودروی ساخت تسلا در حال تردد در خیابانها هستند و این شرکت امیدوار است با عرضه خودروهای بدون نیاز به راننده میان استقبال از تولیدات خود را افزایش دهد.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید