ابراز نگرانی رئیس جمهور کره جنوبی از بحران جمعیتی کشورش | اتاق خبر
کد خبر: 301408
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 23:39
کاهش قابل توجه نرخ رشد جمعیت در کره جنوبی باعث شده تا رئیس جمهور این کشور با مهم و دشوار توصیف کردن این مشکل، از برنامه های اصلاحی دولت خود در این زمینه خبر دهد.

به گزارش اتاق خبر، «پارک گئون هی» امروز - پنجشنبه - در سخنانی با انتقاد از موانعی که بر سر راه جوانان کره ای برای ازدواج و ازدیاد نسل وجود دارد، بر لزوم تشدید تلاش ها در جهت رفع این مشکلات به ویژه موضوع مسکن جوانان و اشتغال زایی برای آنها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی کاهش زاد و ولد در این کشور به تاخیر شدید جوانان در پرداختن به امر ازدواج مربوط می شود، از این روحیه که به گفته رسانه های کره ای در میان جوانان این کشور فراگیر شده، انتقاد کرد.
این مقام رسمی کره جنوبی معضل جمعیت را مسئله ای مهم برای آینده کشورش دانست و اظهار داشت که برای رفع آن باید با کار مشترک و تلاش همه اقشار جامعه چاره ای برای آن اندیشیده شود.
«پارک» با بیان اینکه دولت کره جنوبی به همکاری جوانان با طرح های دولتی جهت مواجهه صحیح با بحران جمعیتی این کشور امیدوار است، گفت: در همین چارچوب دولت ضمن تشدید تلاش های خود سیاست های جدید اصلاحی در راستای اشتغال زایی و حل معضلات معیشتی جوانان در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
رسانه های کره ای پیش از این خبر داده بودند که کاهش قابل توجه نرخ رشد جمعیت در کره جنوبی به عنوان یکی از چهار قدرت برتر قاره کهن آسیا، مقامات سئول را نسبت به آینده کشور شدیدا نگران کرده است.
در این میان گزارش ها از سئول حاکی از آن است که سیاست های دولتی برای اعمال انواع روش ها جهت ترغیب جوانان به ازدواج و افزایش روند رو به کاهش زاد و ولد در این کشور به کلی با شکست مواجه شده است.
بر اساس نتایج جدیدترین بررسی ها، سن ازدواج طی سال های اخیر در کره جنوبی که هم اکنون 50 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارد، به طرز قابل توجهی افزایش یافته و به 35 سال رسیده است.
سن ازدواج در سال 1990 در این کشور 25 سال بود.
به باور بسیاری از کارشناسان جمعیتی کره جنوبی، در صورت تداوم روند فعلی و عدم توفیق دولت سئول در ترغیب مردم این کشور به رشد جمعیت، این کشور شاهد سقوط رشد جمعیتی بیشتر خواهد بود به گونه ای که تا سال 2050 این رقم به کمتر از یک درصد خواهد رسید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید