مخالفت شدید با حضور رستوران های آمریکایی در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 301875
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 17:36
در گفت و گو با رئیس اتحادیه اغذیه فروشان مطرح شد
رئیس اتحادیه اغذیه فروشان و مواد غذایی تهران اظهار داشت: فکر نمی کنم مردم به دلیل آمریکایی بودن این برند ها چندان رغبتی به حضورشان در کشورمان داشته باشند؛ بنابراین امیدواریم که مسئولان به حضور این رستوران ها در ایران رضایت ندهند.

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان و مواد غذایی با اعلام اینکه ورود رستوران های زنجیره ای همچون مک دونالد به نفع اقتصاد کشور نیست، اظهار داشت: فکر نمی کنم مردم به دلیل آمریکایی بودن این برند ها چندان رغبتی به حضورشان در کشورمان داشته باشند؛ بنابراین امیدواریم که مسئولان به حضور آن ها در ایران رضایت ندهند.

اسدالله احمدی شهریور در گفت و گو با  اتاق خبر افزود: اگر این برندها در ایران دایر شود از نظر اشتغال و تولید به بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط کشورمان لطمه خواهد زد و این اتفاق به نفع ملت ایران نیست.

احمدی شهریور در خصوص نحوه اخذ جواز توسط این برند ها عنوان کرد: متولی ارائه مجوز فعالیت این مجموعه ها اتحادیه اغذیه فروشان و مواد غذایی است.

وی  در بخش دیگری در رابطه با صحبت های اخیر رئیس اصناف ایران  پیرامون تخلفات گسترده این صنف، گفت: اینکه بیشترین تخلفات صنفی را به اغذیه فروشان نسبت داده اند بیشتر به اصناف فاقد جواز کسب باز می گردد چراکه اصناف قانونمند برای کسب مجوز مراحل سختی را طی کنند و نسبت دادن چنین عملی به آن ها غیر معقول است.

وی در ادامه افزود: اداره اماکن و وزارت بهداشت باید صلاحیت متقاضیان پروانه کسب  را تأیید کنند تا ما بتوانیم به این واحد صنفی جواز کسب بدهیم.

احمدی در خصوص تخلفات صورت گرفته از سوی واحد های صنفی جواز دار اعلام کرد: واحد های صنفی درر صورت نبود نظارت نیز مجبور به رعایت اصول مر بوط به بهداشت و کیفیت هستند چراکه رقابت بالایی میان فعالان این صنف است.

وی با اعلام اینکه تعداد اعضای دارای مجوز در این صنف 2300 نفر است،افزود: مشکلات اغذیه فروشان از زمانی آغاز شد که قانون حدود صنفی لغو شد.این اقدام ضربه مهلکی بر پیکر این صنف زد و فعالان قدیمی این صنف به مرور از دور خارج شدند.

.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید