خط و نشان جدید کره جنوبی به همسایه شمالی | اتاق خبر
کد خبر: 302044
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 10:56
کره جنوبی در موضع گیری کم سابقه اعلام کرد که برای مقابله با حملات تروریستی کره شمالی در سال آینده میلادی خود را از هر جهت آماده کرده و در صورت مشاهده هر گونه تحرکات مشکوک شدیدا با آن برخورد می کند.

به گزارش اتاق خبر، این بخشی از برنامه وزارت دفاع کره جنوبی است که برای سال 2016 میلادی تدوین و منتشر شده است.
این وزارتخانه تاکید کرده است که باید آمادگی های دفاعی و امنیتی و مرزی این کشور برای آنچه مقابله با حملات تروریستی کره شمالی خوانده شده است، افزایش یابد.
در این برنامه که خبرگزاری «یونهاپ» کره نیز بخش هایی از آن را منتشر کرده بر آمادگی قاطعانه ارتش و نیروهای مسلح کره به منظور مقابله با هرگونه تحرکات تهدید آمیز کره شمالی در سال آینده میلادی تاکید شده است.
به ندرت دیده شده است که کره جنوبی تهدیدها و تحرکات کره شمالی را به عنوان حملات تروریستی مطرح کند؛ به همین سبب این مسئله می تواند روابط دو کشور را تیره تر کرده و خشم پیونگ یانگ را به دنبال داشته باشد.
در گزارش کاری وزارت دفاع کره جنوبی آمده است که این کشور باید به حدی از آمادگی برسد که بتواند آزمایش های هسته ای، تسلیحاتی و پرتاب های آزمایشی راکت های دوربرد کره شمالی را مهار کند.
برنامه خاطرنشان می کند که مقابله با هر اقدام و حمله تروریستی با تقویت واحدهای ضد تروریستی در کشور از دیگر وظایف مهم ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح است.
این برنامه به دنبال نشست بزرگ این هفته 150 ژنرال ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح کره برای ارزیابی فعالیت های سال 2015 و اجرای امور سال 2016 میلادی منتشر شد.
«هان مین کو» وزیر دفاع کره در این نشست گفت که راهبرد سئول این است که در برابر هر دشمنی در جنگ و در هر شرایطی به پیروزی برسد.
وی در این نشست که امروز (دوشنبه) نیز در کره جنوبی جریان دارد خاطرنشان کرد باید یک مرکز تحقیقات دفاع سایبری نیز برای مقابله با تهدیدها و حملات در فضای مجازی ایجاد شود.
وزیر دفاع کره بار دیگر تاکید کرد که در عرصه سخت افزارهای فضایی و همینطور دفاع در فضای مجازی با آمریکا تمرینات مشترک برگزار خواهد شد.
با این حساب پیش بینی می شود که کره در سال آینده میلادی توانایی های فنی خود را برای مقابله با تهدیدهای سایبری افزایش داده و فن آوری های نوینی را در کنار واحدهای ضد تروریسم برای عملیات های چند جانبه مقابله با تروریست ها بکار گیرد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید