تحریم انتخابات کاری غلط است | اتاق خبر
کد خبر: 302258
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 09:20
صادق خرازی:
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: تحریم انتخابات یک کار غلط است و همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

سید محمدصادق خرازی، امشب در همایش «انتخابات پیش‌رو» در دانشگاه یزد با بیان اینکه انتخابات امسال یکی از مهم‌ترین وقایع سیاسی پیش‌رو است، اظهار داشت: عناصر مردم و جامعه، مردم و رهبری، امنیت و موقعیت بین‌المللی ایران در جهان در مقطع فعلی کشور دارای تاثیر متقابل است.

وی با بیان اینکه محال است در خاورمیانه طرحی و واقعه‌ای رخ دهد و ایران در آن نقش نداشته باشد، بیان کرد: این موقعیت برتر به خاطر تلاش بسیاری است که ملت ایران در سال‌های متمادی به دست آورده‌اند.

خرازی با طرح این سئوال که این چه رمز و رازی است که در هزاره دوم میلادی، قطب‌های جهانی در سوی دیگر میز با ایران مذاکره می‌کنند، افزود: اگر انتخابات خوبی داشته باشیم، به طور قطع در نتیجه مذاکرات نیز اثرگذار خواهد بود.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان یادآور شد: شعار تحریم انتخابات از اردوگاه کسانی است که خیرخواه مردم نیستند و در مجموع تحریم انتخابات کاری غلط است و همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

خرازی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: کسانی که نمی‌خواهند پیشاهنگان تفکر جامعه مدنی باشند، دشمنانی هستند که نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند و مفهوم جامعه مدنی این است که هر شهروند از حاکمیت حق مطالبه‌گری دارد و تنها راه ماندگاری و حیات سیاسی، احترام به حقوق انسان است.

کسانی که نمی‌خواهند پیشاهنگان تفکر جامعه مدنی باشند، دشمنانی هستند که نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند و مفهوم جامعه مدنی این است که هر شهروند از حاکمیت حق مطالبه‌گری دارد و تنها راه ماندگاری و حیات سیاسی، احترام به حقوق انسان است.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات مهم است و احزاب اصلاح‌طلب باید دوشادوش یکدیگر، پیشرو این جریان ملی باشند و برای رسیدن به آرمان نهایی که مطلوب همه ما است، تلاش کنند.

خرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع گفت‌وگوی تمدن‌ها بیان کرد: گفت‌وگوی تمدن‌ها، گفت‌وگوی حق و باطل نیست بلکه گفت‌وگوی نخبگان جهان است که مورد غفلت واقع شده‌اند.

رئیس شورای مرکزی حزب ایرانیان عنوان کرد: وقتی باب گفت‌وگو بسته می‌شود، زبان زور جای آن را می‌گیرد ضمن اینکه مخاطب گفت‌وگوی تمدن‌ها، ملت‌ها بودند نه دولت‌ها و این ابزار گفت‌وگو می‌تواند در برابر ابزار سلطه اعم از فرهنگی یا سیاسی، بایستد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با شکافتن موضوع فتنه و طرح این مسئله که فتنه دو روی سکه است، بیان کرد: دو جریان انحرافی و التقاط می‌تواند کشور را نابود کند بنابراین باید مراقب باشیم که اندیشه‌های التقاطی، ذهن جوانان ما را مسموم نکرده و انحراف از هویت ملی و ترجمه هویت بیگانه، زندگی ما را در خود حل نکند.

خرازی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح موضوع مذاکرات هسته‌ای یادآور شد: این مذاکرات در زمان دولت اصلاحات انجام شد و سه کشور اروپایی را خودم به ایران آوردم و بحث‌های طولانی نیز سر گرفت و در آخرین مذاکره در خرداد سال 84 در ژنو، آقای روحانی اعلام کرد که ما نمی‌توانیم با شما کنار بیاییم و تعلیق‌ها شکسته شد.

وی در مورد بحث آزادی و دموکراسی نیز عنوان کرد: من معتقدم آزادی و دموکراسی همزاد انقلاب اسلامی در 22 بهمن بوده و اگر کسی بخواهد آزادی و دموکراسی را زاییده سال 92 بداند، بی‌انصافی کرده است.

به گزارش فارس، این همایش امشب با تاخیر یک ساعته برگزار شد و سالن دانشگاه یزد تقریبا نیمه‌خالی بود.

در این همایش کلیپ‌هایی حاوی تصاویر رئیس دولت اصلاحات و زهرا رهنورد به نمایش درآمد.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید