ایران از مهم ترین شرکای تجاری تاجیکستان است | اتاق خبر
کد خبر: 302303
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 14:05
وزیر امور خارجه تاجیکستان:
وزیر امور خارجه تاجیکستان، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را تاریخی، ریشه دار و عمیق توصیف کرد و گفت که ایران از اصلی ترین و مهم ترین شرکای تجاری تاجیکستان است.

 

'سراج الدین اصل اُف' در گفت و گویی اظهار داشت: ایران و تاجیکستان دو کشور منطقه هستند که رشته ها و روابط عمیق فرهنگی و تاریخی و همچنین روابط بسیار خوب سیاسی و اقتصادی دارند و از جهت همکاری های اقتصادی، ایران یکی از شرکای اصلی تاجیکستان است.
سراج الدین اصل اف با اشاره به دیدار اخیر خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایتخت پاکستان، گفت: روابط با ایران همواره برای تاجیکستان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و مقامات تهران و دوشنبه از هر فرصتی برای رایزنی و گفت و گو باهدف تعمیق هرچه بیشتری این روابط برادرانه استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط جدید و مطلوبی که پیش روی ایران قرار دارد، همکاری های ایران و تاجیکستان به ویژه در حوزه تجارت و اقتصاد شاهد افزایش قابل توجه خواهد بود.
وزیر امور خارجه تاجیکستان همچنین با بیان اینکه ایران یک قدرت منطقه ای است، تاکید کرد که این کشور نقش ارزنده ای در جهت توسعه منطقه به ویژه توسعه افغانستان و کمک به صلح و امنیت منطقه ای دارد.
سراج الدین اصل اُف گفت: در این دیدار، ضمن مرور روابط دو کشور، راه های گسترش بیش از پیش روابط را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم و روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بین دوکشور را بار دیگر مرور کردیم.
وی با بیان اینکه روابط میان ایران و تاجیکستان بر پایه قرابت های دینی، فرهنی، تاریخی مردم دو کشور استوار است، گفت: این روابط به ویژه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کاملا در هم تنیده است و لازم است که مقامات دو کشور به طور مرتب آن را پیگیری و مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار دهند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید