شاغلان بخش صنعت استان زنجان به 38 هزار نفر می‌رسد | اتاق خبر
کد خبر: 302446
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 04:50
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: شاغلان بخش صنعت استان زنجان به 38 هزار نفر می‌رسد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، رحیم عصفوری امشب در بیست و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به فعالیت شرکت‌های تعاونی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی دقیق فعالیت این شرکت‌های تعاونی در حوزه‌های مختلف افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف در این زمینه یک سری مشکلات به لحاظ تاریخی وجود دارد، گفت: باید از حداکثر ظرفیت‌ها برای حل مشکلات در این زمینه استفاده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان به فعالیت 3 هزار و 856 شرکت تعاونی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: از این تعداد 2 هزار و 547 تعاونی به صورت فعال مشغول به کار هستند.

عصفوری با اشاره به اینکه گفته شده این تعداد از شرکت‌های تعاونی برای 26 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است، ابراز داشت: این در حال است که کل شاغلان بخش صنعت استان زنجان به 38 هزار نفر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در یک مرحله‌ای فعالیت بخش شرکت‌های تعاونی گسترش یافت، گفت: با گسترش این شرکت‌ها در جامعه برنامه‌های مختلفی تعریف شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت‌های تعاونی یک سری امتیازات و یکی سری محدودیت‌ها دارد، ابراز داشت: باید در این زمینه و برای رسیدن به هدف بر محتوا تمرکز شود.

* شرکت‌های تعاونی با تحقق منافع اجتماعی شکل گرفته است

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان یکی از آسیب‌های بخش تعاون را حمایت‌های دولتی آن در حوزه‌های مختلف دانست و بیان داشت: شرکت‌های تعاونی با توجه به امتیازات و ویژگی‌ها در حوزه‌های مختلف تشکیل شده است.

احمد غریوی ادامه داد: در حال حاضر مدیران دولتی در سطح کشور درگیر تعاونی‌های غیر فعال که با روش‌های مختلفی شکل گرفته هستند.

وی یکی از اهداف اصلی شرکت‌های تعاونی را تحقق اهداف اجتماعی آن دانست و یادآور شد: در این زمینه بر موضوع اجتماعی بیشتر از سرمایه گذاری تاکید شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز داشت: شرکت‌های فعال در بخش خصوصی به خاطر منافع خود تشکیل شده اما شرکت‌های تعاونی با تحقق منافع اجتماعی شکل گرفته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید